Miedź II Legnica - Ruch Chorzów 0:3 NA ŻYWO, LIVE Zwycięski marsz Niebieskich

Z rezerwami Zagłębia Lubin Ruch wygrał wysoko - jak poradzi sobie z rezerwami Miedzi Legnica?Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W 16. kolejce grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów pokonał w Legnicy rezerwy Miedzi 3:0. Niebiescy od 23 minucie prowadzili po golu Tomasza Foszmańczyka. W II połowie kolejną bramkę dla gości strzelił Mariusz Idzik w 69 minucie spotkania, a zwycięstwo trzecim trafieniem przypieczętował w końcówce Michał Mokrzycki. Tutaj można śledzić relację live i wynik na żywo z meczu Miedź II Legnica - Ruch Chorzów.

Miedź II Legnica - Ruch Chorzów na żywo, live

Ruch Chorzów odnosi dziesiątą wygraną z rzędu pokonując Miedź II Legnica 3:0.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach w końcówce przewaga Ruchu przełożyła się na kolejne trafienie. Trzeciego gola w 82 minucie zdobył Michał Mokrzycki ładnym strzałem pod poprzeczkę.

Dominacja chorzowian w końcu przyniosła drugą bramkę. Jej autorem był niezawodny Mariusz Idzik. Po zgraniu piłki klatką piersiową przez Foszmańczyka najlepszy snajper Ruchu popisał się ładnym strzałem zdobywając swoją 17 ligową bramkę w tym sezonie.

Cały czas utrzymuje się wyraźna przewaga Niebieskich, ale skuteczność na razie zawodzi piłkarzy Łukasza Berety

Rozpoczęła się II połowa meczu Miedź II Legnica - Ruch Chorzów.

Do przerwy Ruch prowadzi 1:0 po golu Foszmańczyka. Tuż przed końcem I połowy po strzale kapitana Niebieskich piłka otarła się o obrońcę gospodarzy i trafiła w słupek.

Niebiescy dominują na murawie w Legnicy, choć grają na kiepskim boisku. Gospodarze mają szczęście, że po pół godzinie przegrywają tylko jedną bramką.

Chorzowianie prowadzą 1:0 od 23 minuty gry. Ruch przejął piłkę na połowie rywala. Patryk Sikora wyłożył piłkę Tomaszowi Foszmańczykowi, a kapitan Niebieskich spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

Ruch ma przewagę. Na razie najlepszą okazję do zdobycia bram ki Niebiescy mieli w 20 minucie. Po strzale Michałą Mokrzyckiego bramkarz odbił piłkę, a dobitka Mariusza Idzika z 4 m nie znalazła drogi do siatki

W składzie Ruchu zabrakło dziś Łukasza Janoszki. Ecik narzeka na drobny uraz, który sprawił, że obserwuje mecz z ławki rezerwowych.

Miedź II Legnica - Ruch Chorzów zapowiedź meczu

Piłkarze Ruchu Chorzów jedynej porażki w tym sezonie doznali pod koniec sierpnia we Wrocławiu ze Ślęzą. Od spotkania z Polonią z Bytomiu Niebiescy notują wspaniałą serię zwycięstw, którą chcieliby podtrzymać w dzisiejszym spotkaniu. Podopieczni trenera Łukasza Berety wygrali siedem ostatnim meczów ligowych, a wliczając do tego potyczki pucharowe liczba kolejnych zwycięstw drużyny z Cichej wynosi już dziewięć. Trzy ostatnie sukcesy były bardzo efektowne - dość powiedzieć, że w pojedynkach z rezerwami Zagłębia, Podlesianką i Gwarkiem Ruch strzelił w sumie 15 bramek tracąc zaledwie jedną.

Chorzowianie są liderem grupy trzeciej III ligi i ich przewaga nad najgroźniejszymi rywalami do awansu, czyli Polonią Bytom i Ślęzą Wrocław cały czas wzrasta. Najgroźniejszym rywalem Niebieskich w powrocie na centralny szczebel rozgrywek wydaje się być w tej chwili koronawirus, bo zatrzymanie rozgrywek przed rozegraniem co najmniej połowy kolejek oznaczałoby anulowanie tego sezonu.

Rezerwy Miedzi nie wydają się zbyt groźnym rywalem. Piłkarze z Legnicy w 14 meczach zdobyli 17 pkt i w tabeli plasują się na 12 miejscu. Miedź II aż 13 pkt zdobyła na własnym obiekcie, gdzie zawsze może skorzystać z zawodników nie grających akurat w pierwszym zespole występującym w Fortuna 1. Lidze.

Co ciekawe Ruch nie wygrał jeszcze nigdy z rezerwami Miedzi. W poprzednim sezonie we wrześniu Niebiescy zremisowali z drużyną z Legnicy na Cichej 1:1, a gola dla gości strzelił były reprezentant Polski Wojciech Łobodziński. Rewanż na Dolnym Śląsku nie doszedł wiosną do skutku z powodu pandemii.

Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację z meczu Miedź II Legnica - Ruch Chorzów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.30.