Miedź Legnica – Piast Gliwice 2:2. Gliwice miasto lidera Lotto Ekstraklasy! RELACJA, ZDJĘCIA

Miedź Legnica – Piast Gliwice 2:2
Miedź Legnica – Piast Gliwice 2:2 Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa
Miedź Legnica – Piast Gliwice: w pierwszym meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Miedzią w Legnicy 2:2 (2:2). Bramki: Mateusz Szczepaniak (5), Fabian Piasecki (45) – Michal Papadopulos (18), Artur Pikk (41-samobójcza). Piast został liderem. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

W porównaniu ze zwycięskimi derbami z Górnikiem Zabrze w Piaście nastąpiły dwie zmiany. Od pierwszej minuty zagrali bohater spotkania z zabrzanami Gerard Badia i chory w minioną sobotę Tomasz Jodłowiec. W ekipie gości zabrakło mającego problem z kolanem Joela Valencii, a Tom Hateley został na ławce rezerwowych.

Piast zaczął z impetem, zamknął Miedź na połowie, miał stałe fragmenty i… w 5. minucie przegrywał 0:1. Katastrofalny błąd popełnił Aleksandar Sedlar, który głową podawał do Jakuba Czerwińskiego, ale niecelnie i za słabo. Między parę obrońców gości wpadł Mateusz Szczepaniak, uprzedził Czerwińskiego, a następnie efektownie strzelił „nożycami” pod poprzeczkę. Szczepaniak w ten sposób przypomniał się byłym kolegom z Piasta.

Gliwiczanie po tym ciosie chwilę wyglądali na zamroczonych, ale szybko się pozbierali i od 18. minuty był remis. Badia idealnie dośrodkował z lewej strony, a Michal Papadopulos uderzeniem głową zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie.

W 38. minucie Piast miał świetną okazję na objęcie prowadzenia. Jorge Felix wyłożył piłkę Mateuszowi Makowi, który strzelił z bliska nie spodziewając się chyba, że Łukasz Sapela jeszcze zdoła jedną ręką obronić piłkę.

Bramkarz Miedzi popełnił jednak błąd trzy minut później, gdy nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Mikkela Kirkeskova - futbolówka odbiła się od Artura Pikka i wpadła do bramki Miedzi.

Gospodarze zdołali wyrównać przed przerwą. Ruszył Henrik Ojamaa, posłał prostopadłe podanie w pole karne, piłka odbiła się od Kirkeskova, a z prezentu skorzystał Fabian Piasecki pokonując Jakuba Szmatułę.

Po wyjściu z szatni Piast przejął inicjatywę. Po główkach Feliksa i Papadopulosa Sapela miał pełne ręce roboty. Miedź w odpowiedzi strzelił gola, słusznie nieuznanego. Ojamaa popchnął Kirkeskova, dlatego Duńczyk wpakował piłkę do własnej bramki. Publika głośno skandowała „złodzieje, złodzieje”, ale kibice nie mieli racji.

W doliczonym czasie gry Jodłowiec miał piłkę meczową po podaniu z rzutu wolnego Hateleya. „Jodła” główkował obok słupka i mecz zakończył podziałem punktów.

Remis w Legnicy oznacza, że Piast wyprzedza w tabeli Lotto Ekstraklasy Jagiellonię Białystok o punkt i w tym momencie jest liderem!

- Czuję niedosyt… Mam pretensje do piłkarzy o bramkę do szatni. Gdybyśmy jej nie straciliśmy, to pewnie wygralibyśmy ten mecz – stwierdził trener Piasta Waldemar Fornalik. - Graliśmy o pozycję lidera. Jednak wolałbym być współliderem, ale po zdobyciu trzech punktów.

Miedź Legnica – Piast Gliwice 2:2 (2:2)

1:0 Mateusz Szczepaniak (5), 1:1 Michal Papadopulos (18), 1:2 Artur Pikk (41-sam.), 2:2 Fabian Piasecki (45)

Miedź: Sapela - Zieliński (20. Bartczak), Osyra, Bożić, Pikk - Ojamaa (60. Łobodziński), Cruz, Fernandez, Szczepaniak (79. Camara), Piasecki - Forsell.

Piast: Szmatuła - Pietrowski (90+4. Konczkowski), Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Mak (68. Jagiełło), Jodłowiec, Dziczek, Felix (79. Hateley), Badia - Papadopulos.

Żółte kartki: Cruz - Dziczek, Kirkeskov

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)