Bartłomiej ModzelewskiZaktualizowano
Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE. Podopieczni Waldemara Fornalika od początku sezonu prezentują się przynajmniej nieźle. Aktualnie mają tyle samo punktów co liderująca w tabeli Jagiellonia. Ich dzisiejszy rywal - Miedź Legnica wpadła w marazm i ostatni mecz wygrali jeszcze przed przerwą reprezentacyjną. Gdzie oglądać mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice? Transmisja w telewizji i stream online.

Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE

Piast w tym sezonie jest bardzo skuteczny. Tydzień temu w derbach Śląska z Górnikiem Zabrze nie grali nadzwyczajnie. Dopiero Gerard Badia, który wszedł na murawę z ławki rezerwowych dał im zwycięstwo znakomitym strzałem. Teraz dzięki tej wygranej Gliwiczanie mogą bić się o fotel lidera. Wystarczy pokonać Miedź Legnica, a przynajmniej do niedzieli będą okupować pierwsze miejsce. Waldemar Fornalik wyciągnął ze swoich zawodników to co najlepsze. Od samego początku sezonu świetną formę utrzymuje Joel Valencia, który walczy nawet o powołanie do reprezentacji Ekwadoru.

– Kontaktowali się ze mną dziennikarze z Ekwadoru i wspominali o kadrze w moim kontekście. Inne osoby też mówią, że to byłby dobry pomysł. Selekcjoner do mnie jednak nie dzwoni. Ale nadal będę się bardzo mocno starał i mam nadzieję, że zostanę zauważony. Niełatwo trafić do naszej reprezentacji, w której występują dobrzy piłkarze znani klubów ligi angielskiej, brazylijskiej lub meksykańskiej - skomentował swoją sytuację zawodnik Piasta.

Mimo świetnych wyników klub z Gliwic ma sporo problemów pozaboiskowych. Od marca tego roku kibice pozostają w zaciętym konflikcie z władzami klubu i wicelider Ekstraklasy nie ma na swoich meczach zorganizowanego dopingu. Oczywiście taki widok może demotywować samych zawodników, o czym mówił kapitan zespołu Gerard Badia.

– Na ostatnich derbach młyn był pusty. To smutne. Nie mogę złego słowa powiedzieć na osoby, które przyszły w sobotę na mecz, ale trybuna za bramką powinna być pełna. Rozmawiałem z tymi, którzy bojkotują spotkania. Mówili, że wspierają nas, trzymają za nas kciuki, ale mecz z Górnikiem oglądali w telewizji.

Sytuacja Miedzi skomplikowała się po przerwie reprezentacyjnej. Tuż przed wspomnianą przerwą pokonali Jagiellonię i Zagłębie Lubin co pozwoliło wspiąć się wyżej w tabeli. Powrót do ligowej rzeczywistości okazał się jednak brutalny i na 9 możliwych zdobyli tylko 1 punkt. Najbardziej bolesna była porażka z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski rozgromili podopiecznych Dominika Nowaka aż 4:1.

Miedź Legnica - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Mecz Miedź Legnica – Piast Gliwice pokaże stacja Eurosport 2. Początek transmisji o godz. 17.30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Najlepsza jedenastka startu sezonu w Ekstraklasie

Materiał oryginalny: Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Piast wskoczy na fotel lidera? - Gol24