Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:2 RELACJA, WYNIK Sosnowiczanie zaczęli wiosnę od zwycięstwa na boisku kandydata do awansu!

Zagłębie wygrało z Miedzią w Sosnowcu 1:0, a w Legnicy 2:0.
Zagłębie wygrało z Miedzią w Sosnowcu 1:0, a w Legnicy 2:0. Lucyna Nenow / Polska Press
W pierwszym meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało w Legnicy z Miedzią 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Rafał Grzelak (56. minuta) i Patryk Mularczyk (72). Gospodarze byli bardzo nieskuteczni, a Zagłębie zadało dwa skuteczne ciosy.

- Wydaje mi się, że nie jesteśmy faworytem tego meczu. Oni muszą awansować, a my byśmy chcieli - mówił trener Zagłębia Dariusz Dudek przed sobotnim spotkaniem w Legnicy rozpoczynającym pierwszoligową wiosnę, w którym spotkali się dwaj spadkowicze.

Dwóch nowych w składzie

W drużynie z Sosnowca w wyjściowym składzie pojawiło się dwóch zawodników sprowadzonych zimą - Litwin Markas Beneta i Kacper Łopata. Zabrakło m.in. najlepszego strzelca zespołu Fabiana Piaseckiego (żółte kartki). Zagłębie było wspierane z trybun przez dużą i głośną grupę swoich kibiców.

Szczęście Zagłębia

Miedź od początku przejęła inicjatywę i atakowała bramkę Zagłębia. W 4. minucie Krystian Stępniowski obronił strzał Jakuba Łukomskiego z 25 metrów. Trzy minuty później, po dośrodkowaniu, Beneta dotknął piłkę ręką i gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia Zbigniew Dobrynin nie reagował, a w I lidze nie ma systemu VAR... na szczęście dla sosnowiczan. Zagłębie miało też szczęście w 10. minucie, kiedy piłka trafiła w słupek po strzale Kacpra Kostorza.

Małecki przed szansą

Goście wreszcie odgryźli się w 21. minucie po szybkiej kontrze. Na rajd zdecydował się Tomasz Nawotka i na koniec odegrał do Patryka Małeckiego. "Mały" przyjął piłkę i uderzył w "długi" róg. Piłkę zmierzającą do bramki głową wybił Josip Soljić! W odpowiedzi Marquitos uderzył z rzutu wolnego, a Stępniowski znów popisał się dobrą obroną.

Do przerwy mieliśmy remis 0:0, z którego Zagłębie mogło być zadowolone, bo to Miedź przeważała i miała okazje na gole. Goście zagrozili bramce Łukasza Załuski tylko raz, ale byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia.

Niespodziewana bramka

Po przerwie Miedź dalej atakowała i w 50. minucie cud uratował Zagłębie przed utratą bramki. Stępniowski odbił piłkę po strzale Marquitosa pod nogi Kostorza, który uderzył z całych sił z ostrego kąta trafiając w poprzeczkę. Trzy minuty później bramkarz gości świetnie obronił strzał Kostorza.

Zupełnie niespodziewanie, to sosnowiczanie objęli prowadzenie. Rafał Grzelak uderzył lewą nogą z rzutu wolnego, piłka przeleciała przez dziurę w murze i wpadła tuż przy słupku.

Gospodarze starali się podnieść po tym ciosie. W 63. minucie w pole karne wpadł Marquitos, którego naciskał obrońca i z lekkim strzałem z bliska poradził sobie Stępniowski.

Miedź naciskała i... dostała drugi cios. Tomasz Nawotka napędził akcję i podał na skrzydło do Patryka Małeckiego. "Mały" z pierwszej piłki zagrał do Patryka Mularczyka, który z bliska strzelił do bramki - 0:2! Gospodarze byli tak ogłuszeni, że już nic nie byli w stanie wskórać w tym meczu.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Rafał Grzelak (56), 0:2 Patryk Mularczyk (72)

Miedź: Załuska - Zieliński, Musa, Chrzanowski, Pikk - Marquitos, Soljić, Roman, Santana (71. Kort), Łukowski (85. Makuch) - Kostorz.

Zagłębie: Stępniowski - Beneta, Łopata, Grzelak, Słomka - Nawotka, Sinior, Karbowy (67. Mularczyk), Babiarz (90+2. Radkowski), Małecki - Pawłowski (67. Rubio).

Żółte kartki: Soljić, Kort - Grzelak, Babiarz, Beneta

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Widzów: 3.934