Decyzją częstochowskiego sądu 63-letni mieszkaniec gminy Miedźno najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad żoną został zatrzymany przez kłobuckich policjantów po kolejnej awanturze, jaką wszczął pokrzywdzonej. W przeszłości był już karany za znęcanie się nad osobą najbliższą. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.
W sobotę policjanci z kłobuckiej komendy zostali wezwani na interwencję w związku z awanturą domową. Na miejscu mundurowi zastali 63-letniego mieszkańca gminy Miedźno oraz jego żonę.
- W tym dniu była to już druga interwencja wobec tego awanturnika, któremu mundurowi w konsekwencji założyli niebieską kartę, a następnie go zatrzymali. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu - mówi Joanna Wiącek-Głowacz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Podejrzany w przeszłości był już karany za znęcanie się nad osobą najbliższą a kilka dni wcześniej opuścił areszt.
- Oprawca domowy po opuszczeniu aresztu nadużywał alkoholu, wszczynał awantury, ubliżał i poniżał swoją ofiarę a także pluł kobiecie w twarz i groził pozbawieniem jej życia - dodaje Joanna Wiącek-Głowacz.
Częstochowski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.