Międzynarodowe Saunamistrzostwa Polski w Termach Rzymskich w...

  Międzynarodowe Saunamistrzostwa Polski w Termach Rzymskich w Czeladzi [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kapusta, fot. Lucyna Nenow

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Międzynarodowe Saunamistrzostwa Polski w Termach Rzymskich w Czeladzi [ZDJĘCIA]
  1/17
  przejdź do galerii
  Saunamistrzostwa Polski w Termach Rzymskich w Czeladzi: Termy Rzymskie w Czeladzi na kilka dni stały się stolicą najlepszych saunamajstrów. Na mistrzostwa przyjechali saunamistrzowie z różnych zakątków Polski oraz innych zakątków świata. Również z Afganistanu.
  Saunamistrzostwa Polski w Termach Rzymskich w Czeladzi: Już dziś mogliśmy się przekonać, że impreza ta zyskała na randze. Rangę mistrzostw dostrzegł Polski Komitet Olimpijski, który objął je swoim patronatem. Zawody są jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Aufguss WM, które odbędą się w Termach Busloo w Holandii. W termach królują egzotyczne zapachy, widowiska z pogranicza teatralnych przedstawień i oczywiście - jak na saunę przystało - wysoka temperatura!

  W tym roku o miano zwycięzcy będą ubiegać się saunamistrzowie na czele z Mistrzem Świata z 2013 roku i drużynowymi Mistrzami Świata z 2011 roku.

  - W ubiegłym roku impreza udała się fantastycznie. Gościliśmy 22 saunamistrzów w tym trzech zawodników z Polski - mówi Leszek Pustułka, właściciel Term Rzymskich w Czeladzi.

  - Impreza odbiła się dużym echem w środowisku saunowym. Chciałem, żeby ci nasi młodzi saunamistrzowie , którzy u nas występują mieli kontakt z mistrzami świata. Wczoraj już pierwsze treningi pokazały, że ta integracja jest fantastyczna. W tym roku mamy ponad 38 zawodników w tym piętnaście osób z zagranicy. - mówi Pustułka.

  Sauna jest niezbędnym elementem u wszystkich sportowców, olimpijczyków. Po treningu sauna bardzo pomaga, relaksuje.

  W tym roku odbędą się także zawody drużynowe.

  - Chcieliśmy to zrobić, ponieważ są dużo bardziej efektowne niż pojedyncze seanse. Dwóch saunmistrzów może jeszcze piękniej opowiedzieć historię, którą odgrywa przed uczestnikami w saunie - mówi Pustułka.

  W tym roku występy saunamistrzów ocenia profesjonalne jury, w ubiegłym roku oceniali widzowie. - Chcieliśmy, żeby ta ocena była bardzo profesjonalna, dlatego zaprosiłem jurorów m.in. z Niemiec, Austrii i Malezji.

  Co jest oceniane podczas saunamistrzostw? Przede wszystkim postawa saunamistrza, czy jest uśmiechnięty (jaką prezentuje postawę), czy wprowadza widzów w seans, czy informuje o tym, że w trakcie seansu można wyjść z sauny, jeśli się ktoś źle poczuje, czy opowie o zapachach, które będą się unosić w saunie w trakcie pokazu. Drugim elementem ocenianym przez jury jest technika wachlowania.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo