Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny 2015 PROGRAM

JVL
Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny 2015
Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny 2015 WIK
Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny to impreza organizowana przez studentów dla studentów. Głównym miastem na tegorocznej mapie festiwalu jest Cieszyn.

Dopiero co zakończyła się największa i najstarsza impreza folklorystyczna tego typu w Europie, czyli Tydzień Kultury Beskidzkiej, a znów czekają nas atrakcje związane z kolejną tego typu imprezą. Mowa w tym przypadku o ruszającym w piątek Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym.

Tak, jak TKB, tak też i studencki festiwal odbywa się w kilku miastach. Tym razem wydarzenia związane z imprezą odbędą się w Cieszynie, Ustroniu, Istebnej, Brennej, Chorzowie oraz Sosnowcu.

- Najciekawsze wydarzenie czeka nas na sam koniec festiwalu. Wszystkie zespołu zdążą się do tego czasu zintegrować i uczczą to koncertem, który odbędzie się w istebniańskim amfiteatrze w niedziele 30 sierpnia. Będzie to impreza folkowo-folklorystyczna. Zaprezentują się tego dnia wszystkie zespoły - powiedziała Barbara Urbacz, dyrektor festiwalu.

Koncert w Istebnej to jednak niejedyne ciekawe wydarzenie, które w ramach festiwalu zostanie przedstawione w naszym powiecie.

- Wracamy powoli do tradycji naszego festiwalu. Jest to koncert "Muzyka Świat". Odbędzie się on w czwartek 27 sierpnia na zamku w Cieszynie. W trakcie koncertu zespoły zaprezentują to co według nas, organizatorów festiwalu jest najciekawsze. Będzie to konfrontacja muzyki na żywo z całego świata. Ciekawie zapowiadają się również Koncerty Galowe, które odbędą się w Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszyn - mówi Urbacz
Powiat cieszyński staje się powoli centralnym punktem na mapie naszego województwa, jeżeli chodzi o wydarzenia związane z kulturą ludową.

- Już kilkukrotnie występowaliśmy w Cieszynie z naszymi koncertami festiwalowymi. Miejsce to świetnie wpisuje się do klimatu folklorystycznej imprezy. Plusem jest to, że wszyscy uczestnicy będą mieszkać w kampusie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Po za tym nasze hasło brzmi Cieszyn cieszy się folklorem i to rzeczywiście było widać w czasie występów, które się tu odbywały w poprzednich latach. Postanowiliśmy więc spróbować tegoroczny festiwal zrobić w Cieszynie - wyjaśnia Urbacz.
Choć TKB i MSFF to festiwale folklorystyczne to istnieją między nimi różnice.

- My organizujemy festiwal dla studentów stworzony przez studentów. Głównymi organizatorami festiwalu są studenci UŚ a przede wszystkim członkowie studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Katowice. Staramy się również, żeby na festiwalu pojawiały się zespoły głównie akademickie. Poza tym, większość naszych koncertów odbywa się w salach zamkniętych i są to występy reżyserowane. Jesteśmy też mniejszym widowiskiem od TKB. Gdyby obie imprezy były takie same to myślę, że nie cieszyły by się taką popularnością - dodaje Urbacz.


*Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polomos przeprasza
*Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
*Tak policja w Katowicach ściga i strzela do pirata drogowego ZOBACZ ZDJĘCIA
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Strefa 30 Katowice ZA i PRZECIW MAPKA + SONDA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!