MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Czeladzi się ucieszyli. Mogą już parkować auta na nowych miejscach wzdłuż ul. Ogrodowej, choć remont potrwa do wiosny

Piotr Sobierajski
Na remontowanej ul. Ogrodowej w Czeladzi mieszkańcy mogą już parkować swoje samochody. Trwa też wymiana nakładki asfaltowej na ulicy GrodzieckiejZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na remontowanej ul. Ogrodowej w Czeladzi mieszkańcy mogą już parkować swoje samochody. Trwa też wymiana nakładki asfaltowej na ulicy GrodzieckiejZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski/FB Z. Szaleniec
W Czeladzi trwa przebudowa ulicy Ogrodowej, położonej przy jednym z największych osiedli w mieście. Od minionego weekendu (3 i 4 grudnia) mieszkańcy mają duże powody do radości, bo choć prace trwają nadal, to mogą już teraz korzystać z prawie 100 miejsc parkingowych, jakie zostały wytyczone wzdłuż remontowanej ulicy. Inne dobre wieści związane są z wymianą starej nakładki asfaltowej na ulicy Grodzieckiej.

Nowe miejsca parkingowe z czerwonej kostki brukowej wypełniły samochody

Przebudowa i generalny remont ulicy Ogrodowej to duża i ważna inwestycja, dlatego tym bardziej cieszą takie właśnie informacje. W sobotę 3 grudnia przed południem odblokowany został wjazd na ul. Ogrodową od strony ronda oraz ulicy Kombatantów. Stało się to możliwe, bo kilka dni wcześniej drogowcy położyli pierwszą warstwę asfaltu, co umożliwiło normalny, bezpieczny ruch. Na tym odcinku, do numeru 22 trzeba będzie jeszcze m.in. dokończyć budowę chodników oraz zamontować nowe oświetlenie, ale to stanie się w późniejszym terminie.

Obecnie prace przy układaniu kanalizacji deszczowej są kontynuowane na odcinku od ul. Ogrodowej 40 do ul. Wojkowickiej. Ułożone zostały już krawężniki oraz obrzeża betonowe, wyznaczające jezdnię, miejsca postojowe i chodniki. Nadal trwają natomiast prace związane z tak zwaną elektryką.

Kiedy finał prac na ulicy Ogrodowej?

Przebudową ulicy Ogrodowej zajmuje się zazwyczaj około 15 pracowników, którzy mają do dyspozycji m.in. trzy koparki, pięć samochodów oraz inny niezbędny sprzęt, potrzebny do wykonania planowanego remontu. Inwestor, Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Czeladzi, wspólnie z wykonawcą prac - Domaksem przystąpił do pierwszego etapu prac w maju- tego roku.

- Obecnie wartość inwestycji z podpisanymi aneksami wynosi nieco ponad 8 milionów zł brutto. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 29 kwietnia 2023 roku – informuje Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

Po przebudowie jezdnia ma mieć 5,5 metra szerokości. Miejsca parkingowe pozostały w obecnym kształcie, a więc kierowcy parkują po przebudowie prostopadle do chodnika, na wyznaczonych czerwoną kostką betonową miejscach. Nowy chodnik powstaje z kostki betonowej, ale w kolorze szarym. Pojawi się również nowe oświetlenie ledowe wraz z przebudową sieci energetycznej.

Nowy asfalt na ulicy Grodzieckiej

Tymczasem powiat będziński rozpoczął wymianę nakładki asfaltowej na zaniedbanej części ul. Grodzieckiej. Dzięki tej inwestycji cała ta ulica będzie miała dobre warunki do jazdy, ponieważ jej część od strony ulicy Kombatantów i Czeladzkiej została zmodernizowana wcześniej.

- A ponieważ niedawno Tauron uzupełnił i wymienił tam lampy uliczne na nowe ledowe, ta kiedyś boczna, zaniedbana ciemna ulica zmieniła się nie do poznania. Po wybudowaniu przy ulicy Grodzieckiej centrum handlowego, nowych skrzyżowań, po remontach chodników, budowie ścieżek rowerowych, remontach elewacji budynków i dzisiejszych inwestycjach rejon ulicy Grodzieckiej stał się jednym z centralnych, ładnie zagospodarowanych miejsc handlowych naszego miasta, z którego chętnie korzystają nasi mieszkańcy i goście z innych miast – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak dodaje powiat wkrótce zakończy remont mostu na granicy Czeladzi i Grodźca. Dzięki wyremontowaniu wcześniej ulicy Miłosza będzie to, jak od 100 lat, dobre komunikacyjne połączenie z Grodźcem a zarazem Będzinem.

- Cieszy fakt, że w tym roku mieliśmy sporo powiatowych inwestycji w mieście, choć jeszcze więcej czeka na pilną realizację – przyznaje burmistrz Czeladzi.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni