MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Piekar Śląskich tęsknili za biblioteką. W ostatnich dniach wypożyczyli... 3000 książek

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Biblioteka w Piekarach Śląskich w ostatnich dniach przeżywała renesans popularności. Czytelnicy chętnie wypożyczali książki.
Biblioteka w Piekarach Śląskich w ostatnich dniach przeżywała renesans popularności. Czytelnicy chętnie wypożyczali książki. UM Piekary Śląskie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich została ponownie otwarta w poniedziałek, 11 maja. W ostatnich dniach przeżywała ona istny renesans popularności - widać, że czytelnicy stęsknili się za możliwością wypożyczania książek.

- Mieszkańcy Piekar Śląskich tęsknili za możliwością odwiedzin biblioteki. W zaledwie cztery dni liczba wypożyczeń książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej wyniosła ponad 3000 - informuje Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego magistratu.

MBP im. Teodora Heneczka została ponownie otwarta w poniedziałek, 11 maja (podobnie jak jej filie). Wprowadzono tu oczywiście szereg zasad, które dostosowane zostały do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w kraju.

Internet się śmieje

Jakie zasady obowiązują w piekarskiej bibliotece?

Stanowisko, przy którym wypożyczane są książki, zlokalizowane zostało (w zależności od filii) w okolicach wejścia i jest ochronione plexi, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno czytelnikom, jak i bibliotekarzom.

Przy stanowisku może znajdować się tylko jedna osoba (pozostałe, oczekujące w kolejce, powinny zachować od siebie niezbędny dwumetrowy odstęp).

Czytelnicy mogą, zgodnie z obowiązującym regulaminem, wypożyczyć maksymalnie 5 woluminów w danej filii (łącznie 10 w całej sieci).

Obejrzyj dokładnie

Za wydawanie książek odpowiada bibliotekarz, co oznacza, że nie będzie możliwości wcześniejszego zapoznania się z daną lekturą. W celu usprawnienia pracy, należy wcześniej przygotować listę książek, które chcemy wypożyczyć. Przedłużanie terminu oddania możliwe będzie, jak dotąd, poprzez telefon, a także stronę internetową.

Do odwołania nieczynna będzie natomiast czytelnia. Nie ma też możliwości w piekarskiej bibliotece dostępu do czasopism, a także korzystania ze stanowisk komputerowych.

Wszystkie oddawane przez czytelników zbiory zostaną poddane kilkudniowej kwarantannie. Później, po określonym czasie, zostaną włączone normalnie do księgozbioru. Informacja o dostępności jest widoczna w katalogu.

Poniżej udostępniamy informacje dotyczące godzin otwarcia jakie obowiązują od 11 maja (w zależności od sytuacji epidemiologicznej mogą one ulec zmianie):

  • Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62 D, poniedziałek - piątek 9:00-18:00;
  • Filia nr 1, ul. Leśna 22, poniedziałek 9:00-15:00, wtorek, środa i piątek 12:00-18:00, czwartek 9:00-15:00;
  • Filia nr 2, ul. Bytomska 205a, poniedziałek 9:00-15:00, wtorek, środa, piątek 12:00-18:00, czwartek 9:00-15:00;
  • Filia nr 3, ul. Tarnogórska 49, poniedziałek – 9:00-15:00, wtorek, środa, piątek – 12:00-18:00, czwartek – nieczynne;
  • Filia nr 4, ul. Konstytucji 3 Maja 42, poniedziałek – 9:00-15:00, wtorek, środa, piątek – 12:00-18:00, czwartek – nieczynne;
  • Filia nr 5, ul. Kusocińskiego 4, poniedziałek – 9:00-15:00, wtorek, środa, piątek – 12:00-18:00, czwartek – nieczynne;
  • Filia nr 6, ul. Partyzantów 2, poniedziałek – piątek 9:00-18:00;
  • Filia nr 7, ul. Rycerska 15a, poniedziałek – 9:00-15:00, wtorek, środa, piątek – 12:00-18:00, czwartek – nieczynne;
  • Filia nr 9, ul. Jana Pawła II 81, poniedziałek 9:00-15:00, wtorek, środa, piątek 12:00-18:00, czwartek 9:00-15:00.

W soboty biblioteki są nieczynne.

Szykuje się remont biblioteki centralnej

Warto też wspomnieć, że już w czerwcu rozpoczną się prace przy elewacji wejściowej biblioteki centralnej w ramach II etapu remontu ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego. Dlatego też będzie to skutkowało zamknięciem obiektu na około 2-3 tygodnie. Dokładny termin ma zostać podany pod koniec maja. Warto więc na bieżąco śledzić stronę internetową Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni