Dom
  Mieszkania w Katowicach na sprzedaż w budynku Baildomb...

  Mieszkania w Katowicach na sprzedaż w budynku Baildomb Roberta Koniecznego przy Złotej. Inwestor to Sport Investment Group ZDJĘCIA

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mieszkania w Katowicach na sprzedaż w budynku Baildomb
  Chcecie mieszkać w willi koło parku i stadionu GKS? 137-metrowy apartament jest na sprzedaż. Baildomb to drugi projekt Roberta Koniecznego w Katowicach
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Chcecie mieszkać w willi koło parku i stadionu GKS? 137-metrowy apartament jest na sprzedaż. Baildomb to drugi projekt Roberta Koniecznego w Katowicach z mieszkaniami. I też kontrowersyjny. Internauci nazywają go Szuflandią albo Tetrisem. Oto zdjęcia z kwietnia 2019 ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Jeszcze 13 mieszkań, w tym 137-metrowy dwupoziomowy apartament - wedle strony internetowej inwestora, Sport Invest Group - zostało do kupienia w apartamentowcu Baildomb przy ulicy Złotej w Katowicach, na Dębie.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Zobacz galerię

  Czyli w kolejnym budzącym kontrowersje budynku autorstwa Roberta Koniecznego, słynnego architekta z Katowic. To jego drugi budynek wielorodzinny zaprojektowany w mieście. Od 2018 na rogu Kominka i Raciborskiej stoi czarny Unikato, gdzie zresztą na ostatnim piętrze architekt ma swoją pracownię. Budynek zdobył już kilka nagród.

  Jeśli chodzi o Baildomb, ostatni wpis w dzienniku budowy jest z maja 2018. Zobaczcie na zdjęciach, jak prezentuje się osiedle w kwietniu 2019.

  UNIKATO I PRACOWNIA ROBERTA KONIECZNEGO, ZDJĘCIA I WIDEO Z PRZEPROWADZKI. [ZOBACZCIE]

  Przypomnijmy. Osiedle Baildomb powstaje od 2015 roku. Apartamentowce mają 5 kondygnacji. Mieszkania na parterze są z ogródkami, te na ostatnim pietrze to "doklejone" do dachu wille z tarasami. Wille mają powierzchnię od ok. 100 do 140 metrów kwadratowych. I cenę od nieco ponad 900 tysięcy złotych do 1,2 miliona. Są i mieszkania mniejsze, i tańsze, ale nie ma się co łudzić: tanio tu nie jest. W zamian ma być wyjątkowo. Gwarancją jest nazwisko architekta: to Robert Konieczny. To nie jest projekt, który wymyślał od zera. Deweloper odkupił projekt od innej firmy, a Konieczny od razu przestawiał bloki. I zaprojektował osiedle na nowo. Tak wyglądało na wizualizacjach:


  Nazwa osiedla odnosi się z kolei do tradycji miejsca, w pobliżu którego John Baildon stworzył hutę nazwaną jego nazwiskiem. W czasach Johna Baildona dzisiejsza dzielnica Dąb nosiła nazwę Domb, co w połączeniu daje nazwę naszego nowego osiedla - Baildomb.

  Oto co mówił nam o tym projekcie architekt Robert Konieczny wiosną 2016:
  To połączenie różnego typu zabudowy, od apartamentów, przez domy z ogródkami, po wille postawione na dachu. Ten budynek da mieszkańcom intymność. A tam są kapitalne widoki. Większość osiedli jest stawiana tak, że sąsiedzi patrzą sobie nawzajem w okna. Baildomb daje ludziom przestrzeń.

  Inwestor to spółka Sport Investment Group. Portal katowice.pro jesienią 2018 pisał, że mieszkania w Baildombie kupili m.in. piłkarze Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Termaliki Bruk-Bet Niecieczy, z Bundesligi i Championship. Wedle strony www inwestora, wciąż na sprzedaż są największe apartamenty, o powierzchni ponad 130 i ponad 120 metrów kwadratowych oraz mniejsze mieszkania - 50-60-metrowe.  Internauci, jak zwykle w przypadku tego architekta i w przypadku nowatorskich projektów, odbiegających od historycznej zabudowy okolicy, są podzieleni. Mówiąc krótko: albo uważają Baildomb za paskudę, albo za objawienie. Mówią o nim: Tetris albo Szulandia.

  - Wow, myślałem, że to budynek w Holandii - to komentarz z profilu "Śląsk jest śliczny" na Facebooku.
  - Tak się przegrywało Tetris - śmieje się inny internauta.
  - Nie jest to na pewno architektura dla fanów domów z kolumienkami i tych na kurzej łapce. Projektantem tego budynku jest Robert Konieczny, jeden z obecnie najlepszych i najbardziej rozchwytywanych architektów w kraju i za granicą - broni architektury inny użytkownik Facebooka.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy trzeba płacić opłaty za użytkowanie wieczyste?  Polacy są przeciwko zmianie czasu


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

  Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Wolontariusze przygotowują paczki dla seniorów w Tychach.

  Wolontariusze przygotowują paczki dla seniorów w Tychach.

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”