Mieszkania w Katowicach na sprzedaż w budynku Baildomb...

  Mieszkania w Katowicach na sprzedaż w budynku Baildomb Roberta Koniecznego przy Złotej. Inwestor to Sport Investment Group ZDJĘCIA

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mieszkania w Katowicach na sprzedaż w budynku Baildomb
  Chcecie mieszkać w willi koło parku i stadionu GKS? 137-metrowy apartament jest na sprzedaż. Baildomb to drugi projekt Roberta Koniecznego w Katowicach
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Chcecie mieszkać w willi koło parku i stadionu GKS? 137-metrowy apartament jest na sprzedaż. Baildomb to drugi projekt Roberta Koniecznego w Katowicach z mieszkaniami. I też kontrowersyjny. Internauci nazywają go Szuflandią albo Tetrisem. Oto zdjęcia z kwietnia 2019 ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Jeszcze 13 mieszkań, w tym 137-metrowy dwupoziomowy apartament - wedle strony internetowej inwestora, Sport Invest Group - zostało do kupienia w apartamentowcu Baildomb przy ulicy Złotej w Katowicach, na Dębie.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Zobacz galerię

  Czyli w kolejnym budzącym kontrowersje budynku autorstwa Roberta Koniecznego, słynnego architekta z Katowic. To jego drugi budynek wielorodzinny zaprojektowany w mieście. Od 2018 na rogu Kominka i Raciborskiej stoi czarny Unikato, gdzie zresztą na ostatnim piętrze architekt ma swoją pracownię. Budynek zdobył już kilka nagród.

  Jeśli chodzi o Baildomb, ostatni wpis w dzienniku budowy jest z maja 2018. Zobaczcie na zdjęciach, jak prezentuje się osiedle w kwietniu 2019.

  UNIKATO I PRACOWNIA ROBERTA KONIECZNEGO, ZDJĘCIA I WIDEO Z PRZEPROWADZKI. [ZOBACZCIE]

  Przypomnijmy. Osiedle Baildomb powstaje od 2015 roku. Apartamentowce mają 5 kondygnacji. Mieszkania na parterze są z ogródkami, te na ostatnim pietrze to "doklejone" do dachu wille z tarasami. Wille mają powierzchnię od ok. 100 do 140 metrów kwadratowych. I cenę od nieco ponad 900 tysięcy złotych do 1,2 miliona. Są i mieszkania mniejsze, i tańsze, ale nie ma się co łudzić: tanio tu nie jest. W zamian ma być wyjątkowo. Gwarancją jest nazwisko architekta: to Robert Konieczny. To nie jest projekt, który wymyślał od zera. Deweloper odkupił projekt od innej firmy, a Konieczny od razu przestawiał bloki. I zaprojektował osiedle na nowo. Tak wyglądało na wizualizacjach:


  Nazwa osiedla odnosi się z kolei do tradycji miejsca, w pobliżu którego John Baildon stworzył hutę nazwaną jego nazwiskiem. W czasach Johna Baildona dzisiejsza dzielnica Dąb nosiła nazwę Domb, co w połączeniu daje nazwę naszego nowego osiedla - Baildomb.

  Oto co mówił nam o tym projekcie architekt Robert Konieczny wiosną 2016:
  To połączenie różnego typu zabudowy, od apartamentów, przez domy z ogródkami, po wille postawione na dachu. Ten budynek da mieszkańcom intymność. A tam są kapitalne widoki. Większość osiedli jest stawiana tak, że sąsiedzi patrzą sobie nawzajem w okna. Baildomb daje ludziom przestrzeń.

  Inwestor to spółka Sport Investment Group. Portal katowice.pro jesienią 2018 pisał, że mieszkania w Baildombie kupili m.in. piłkarze Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Termaliki Bruk-Bet Niecieczy, z Bundesligi i Championship. Wedle strony www inwestora, wciąż na sprzedaż są największe apartamenty, o powierzchni ponad 130 i ponad 120 metrów kwadratowych oraz mniejsze mieszkania - 50-60-metrowe.  Internauci, jak zwykle w przypadku tego architekta i w przypadku nowatorskich projektów, odbiegających od historycznej zabudowy okolicy, są podzieleni. Mówiąc krótko: albo uważają Baildomb za paskudę, albo za objawienie. Mówią o nim: Tetris albo Szulandia.

  - Wow, myślałem, że to budynek w Holandii - to komentarz z profilu "Śląsk jest śliczny" na Facebooku.
  - Tak się przegrywało Tetris - śmieje się inny internauta.
  - Nie jest to na pewno architektura dla fanów domów z kolumienkami i tych na kurzej łapce. Projektantem tego budynku jest Robert Konieczny, jeden z obecnie najlepszych i najbardziej rozchwytywanych architektów w kraju i za granicą - broni architektury inny użytkownik Facebooka.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy trzeba płacić opłaty za użytkowanie wieczyste?  Polacy są przeciwko zmianie czasu


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  GAZ-SYSTEM rozdaje granty na projekty ekologiczne

  GAZ-SYSTEM rozdaje granty na projekty ekologiczne