Mikołajki? Co to za święto? Na pewno nie do końca serio....

  Mikołajki? Co to za święto? Na pewno nie do końca serio. Najlepsze MEMY z Mikołajami

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Święty Mikołaj MEMY. Zobaczcie memy i śmieszne obrazki na Mikołaja. A co to w ogóle za grubawy gość w czerwonym żupaniku z białą brodą?
  Święty Mikołaj MEMY. Zobaczcie memy, demotywatory i śmieszne obrazki na Mikołaja.
  1/41

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Internet/memy

  Mikołajki: Zobaczcie najlepsze memy  Zobaczcie najlepsze mikołajkowe memy:
  Zobacz galerię  Co prawda mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia, ale nie w każdym regionie Polski tego dnia prezenty przynosi św. Mikołaj. W Wielkopolsce, na Kujawach, na Pałukach, na Kaszubach i na Pomorzu Zachodnim prezenty daje też Gwiazdor, w Małopolsce Aniołek, na Górnym Śląsku i w Czechach prezenty na Boże Narodzenie przynosi Dzieciątko utożsamiane z postacią Jezusa Chrystusa, ale 6 grudnia prezenty przynosi jednak święty Mikołaj.

  ZOBACZCIE KONIECZNIE
  Najpiękniejsze życzenia na Święto Mikołaja


  Skąd św. Mikołaj się wziął?  Pamięta to już chyba tylko... Wikipedia. Święty Mikołaj to biskup Miry, podobno cały majątek rozdał biednym. Jedna z legend głosi, że pewien człowiek, który popadł w nędzę, postanowił sprzedać swoje trzy córki do domu publicznego. Gdy biskup dowiedział się o tym, nocą wrzucił przez komin trzy sakiewki z pieniędzmi. Wpadły one do pończoch i trzewiczków, które owe córki umieściły przy kominku dla wysuszenia. Stąd w krajach, gdzie w powszechnym użyciu były kominki, powstał zwyczaj wystawiania przy nich bucików lub skarpet na prezenty. Tam, gdzie kominków nie używano, św. Mikołaj po cichutku wsuwa prezenty pod poduszkę śpiącego dziecka.

  Przedstawiany jest jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego Mikołaja) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.

  Spodziewajmy się więc upominków, bo w końcu prawie wszyscy przez cały mijający rok byliśmy grzeczni. Jednak jeśli dziś ktoś nic nie dostanie, ma na pociechę MEMY.

  Zobaczcie najlepsze mikołajkowe memy:
  Zobacz galerię


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?


  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo