Minerały z solanki termalnej

  Minerały z solanki termalnej

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na bazie solanki termalnej stworzono między innymi kompleksy solne do kąpieli

  Na bazie solanki termalnej stworzono między innymi kompleksy solne do kąpieli

  Minerały dobroczynne nie tylko dla skóry zawiera lecznicza solanka termalna. Na jej bazie, w połączeniu z naturalnymi ekstraktami roślinnymi powstała polska marka znakomitych kosmeceutyków o wyjątkowych walorach leczniczych.
  Na bazie solanki termalnej stworzono między innymi kompleksy solne do kąpieli

  Na bazie solanki termalnej stworzono między innymi kompleksy solne do kąpieli

  Zdaniem specjalistów punktem zwrotnym w nowoczesnej kosmetyce lekarskiej i kosmetologii był moment pojawienia się preparatów określanych jako kosmeceutyki.

  W gabinecie kosmetycznym lub w domu
  Z racji tego, że są preparatami łączącymi w sobie cechy zarówno leków, jak i kosmetyków, można je kupić tylko w aptekach - zwykłych lub internetowych, specjalistycznych sklepach medycznych i zielarskich, oraz w niektórych placówkach prowadzących zabiegi profesjonalne w oparciu o takie produkty. Co ważne, z powodzeniem możemy już szukać w nich polskich, a nawet wielkopolskich marek, bardzo dobrej jakości i - w przeciwieństwie do tych zagranicznych - w przystępnych cenach.
  Możemy stosować je korzystając z profesjonalnych zabiegów lub używać ich na co dzień w swoich domach. W gabinetach kosmetycznych i SPA mogą być wykorzystywane na przykład do kąpieli leczniczych, masaży i inhalacji.


  Solanka i ekstrakty roślinne

  Niedawno pojawiła się na polskim rynku nowa marka naturalnych kosmetyków o wyjątkowych walorach leczniczych. Innowacyjne receptury produktów, głównie soli do kąpieli i balsamów pielęgnacyjnych, powstały w oparciu o doświadczenia tradycyjnej medycyny uzdrowiskowej i ziołolecznictwa, które wzbogacono współczesną wiedzą oraz nowoczesnymi technologiami.

  - W produktach tych połączono leczniczą solankę termalną z naturalnymi ekstraktami roślinnymi - wyjaśnia Arlena Cichocka, specjalistka od naturalnych kosmetyków leczniczych produkowanych z polskiej solanki termalnej. - W ten sposób powstały kosmetyki pielęgnacyjne o wyjątkowych właściwościach leczniczo-terapeutycznych. Bazę wszystkich produktów stanowi pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń cywilizacyjnych rodzima solanka jodowo-bromowa, utworzona przed milionami lat z flory i fauny praoceanu na głębokości ponad 500 m. Swoje lecznicze działanie zawdzięcza unikalnemu na światową skalę stężeniu zachowanych w chemicznej równowadze składników mineralnych, takich jak między innymi jod, wapń, magnez, krzem i selen.


  Dobroczynny wpływ na cały organizm
  Wyjątkowo wysoka mineralizacja solanki sprawia, że zawartość jodu w tych kosmetykach leczniczych jest kilkukrotnie wyższa niż w popularnych solach jodowych lub morskich. Innowacyjne receptury produktów, wykorzystujące lecznicze właściwości solanki oraz wyselekcjonowanych naturalnych wyciągów roślinnych i olejków aromaterapeutycznych zostały opracowane pod konkretne wskazania pielęgnacyjne i zdrowotne. Dzięki połączonemu działaniu składników mineralnych i roślinnych kosmeceutyki te nie tylko pielęgnują skórę, ale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  +

  mart12 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 58 / 54

  O w końcu coś nowego i polskiego :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  B

  teresa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 57 / 60

  ardzo ciekawe, chyba muszę w takie cudo zainwestować i wypróbować;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo