Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu. Znamy zwycięzców

  Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu. Znamy zwycięzców

  Stanisław Wawszczak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu
  1/6
  przejdź do galerii

  Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu ©Stanisław Wawszczak

  W minioną sobotę po raz jedenasty na odkrytym basenie pływackim kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Księżej Górze przeprowadzono Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu. Tytuły mistrzowskie rozdano w ośmiu kategoriach kobiecych i męskich.
  Na starcie zawodów stanęło 30 uczestników, a po niecałych dwóch godzinach rywalizacji poznaliśmy nowych mistrzów Radzionkowa w pływaniu.

  Zobacz galerię

  Zostali nimi Kamil Grejf, Tomasz Terech, Konrad Skalski, Smiczek Julia, Kowalska Maja, Patrycja Wicińska, Jan Ciepliński i Ochman Maria. Tym razem ekipie radzionkowskiego MOSiR-u, organizatorom imprezy dopisała pogoda, bowiem temperatura powietrza wynosiła 28 stopni, a temperatura wody 25 stopni. Po raz drugi w historii pływackich mistrzostw były tak sprzyjające warunki. Największa rywalizacja była w grupie młodzieżowej, jednak bezkonkurencyjny okazał się tu Kamil Grejf z Bytomia.

  - Po raz pierwszy wystartowałem w tych mistrzostwach. Płynąłem kraulem i prowadziłem niezagrożony od startu do mety. Lubię pływać i często chodzę na treningi pływackie, gdzie ćwiczę pod okiem mamy. Jednak moją główną dyscypliną jest piłka wodna. Od roku trenuję w WTS Polonii Bytom, bardzo spodobała mi się ta gra. Ostatnio zdobyliśmy piąte miejsce podczas mistrzostw Polski w kategorii U-13. W zespole gram na dobijaku lub na skrzydle. Jestem uczniem bytomskiej szkoły mistrzostwa sportowej i chodzę do klasy piłki wodnej - mówi 11-letni Kamil, uradowany sukcesem.

  Piłkę wodną trenowała również Patrycja Wicińska, mama Kamila. Wicińska wyprzedziła o 2 sekundy drugą na mecie Klaudię Bartkowiak i wywalczyła tytuł mistrzowski. Zawodowo pracuje w Pro-sporcie, szkółce pływackiej działającej na terenie Śląska. - W wieku szkolnym pływałam delfinem i kraulem, ale moim największym sukcesem było to, że jako jedyna dziewczyna grałam z chłopakami w piłkę wodną. O radzionkowskich zawodach wystartowałam po raz pierwszy, choć już wcześniej słyszałam o nich - mówi Wicińska.

  W zawodach wystartowała również grupa młodych piłkarzy radzionkowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

  - Rano chłopcy rozegrali sparing z drużyną bytomskich Szombierek, teraz przywiozłem ich tutaj, aby w ramach treningu uzupełniającego sprawdzili się w wodzie. Ta drużyna gra w kategorii młodzików, dzisiaj okazali się gorsi od przeciwników przegrywając 6:2. Kilku z nich dopiero rozpoczęło treningi, a do mojej drużyny trafili w ramach naboru do naszej szkoły. Nasza szkoła stawia na wszechstronność, w tym roku otwieramy klasy siatkarskie, chłopcy startowali też w koszykówce, dochodząc do finałów powiatowych - mówi Adam Dyrda, trener piłkarzy SMS-u. - Prowadzimy również zajęcia w Parku Wodnym, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczymy pływać i przygotowujemy do egzaminu na Kartę pływacką. W tym roku otworzymy klasę dla licealistów, mamy już ponad stu uczniów. W ubiegłym sezonie w startując w II lidze wojewódzkiej młodzików zajęliśmy II miejsce, przegrywając dwoma punktami awans do I ligi - dodaje.

  Dyrda również udanie startował w zawodach, zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przegrał zaledwie o 5 sekund z Tomaszem Terechem, znanym w Radzionkowie triathlonistą.

  W obecnym sezonie radzionkowskie kąpielisko odwiedza codziennie blisko 3 tysiące osób.

  - Ludzie chętnie przyjeżdżają na Księżą Górę, bo mamy czystą wodę, wokół sporo terenów zielonych, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, korty tenisowe, park linowy, bogato wyposażoną strefę rekreacyjną, wygodny dojazd i dużo miejsc parkingowych. Tak naprawdę to wokół nie ma takich miejsc dla wypoczynku. Nam przydałaby się modernizacja instalacji wodnej, a przede wszystkim wyposażenie jej w filtry uzdatniające wodę. Dla utrzymania czystości wody, musimy ją przelewać, a to kosztuje sporo zachodu. Powstanie przed 10-laty MOSiR-u ożywiło dobrą atmosferę wokół sportu i rekreacji. Dzisiaj organizujemy zawody w różnych dyscyplinach, uczestnicy zawsze je chwalą i ciągle mobilizują nas do organizacji kolejnych - mówi Marian Prodlik, dyrektor radzionkowskiego MOSiR-u.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA