MKS Banimex Będzin wygrał seta, Skra Bełchatów mecz [RELACJA]

Meczem z mistrzem Polski Skrą Bełchatów zainaugurowali swój pierwszy, historyczny sezon w PlusLidze siatkarze MKS Banimex Będzin. Beniaminkowi starczyło sił jedynie na wygranie jednego seta, w pozostałych lepsza była Skra, która wygrała to spotkanie 3:1 (25:21. 23:25, 25:13, 25:18). Mimo porażki podopieczni Damiana Dacewicza pokazali, że nie będą jedynie dostarczycielami punktów.

W zespole Skry zabrakło trzech medalistów ostatnim mistrzostw świata. Trener Miguel Falasca dał dłuższy odpoczynek Michałowi Winiarskiemu i Karolowi Kłosowie, z kolei grający na pozycji libero Niemiec Ferdinand Tille leczy kontuzję mięśnia czworogłowego uda, jakiej nabawił się podczas mundialu i nie wiadomo kiedy wróci na parkiet. Byli za to Mariusz Wlazły i Andrzej Wrona, którzy przed meczem za zdobycie złotego medalu otrzymali bukiet kwiatów.

Beniaminek z Będzina nie miał respektu dla mistrza Polski. Pierwszy historyczny dla Banimexu punkt zdobył Adrian Hunek, potem rozgorzała walka o każdy punkt. Obie drużyny dobrze grały blokiem, zdobywając tym elementem większość punktów. Skra prowadziła 12:9, ale wtedy w polu zagrywki po stronie gospodarzy stanął Mikołaj Sarnecki. Jego dobra zagrywka sprawiła wiele kłopotu zawodnikom Skry i na tablicy wyników był remis 12:12. Siatkarze Skry dopiero w końcówce włączyli piąty bieg i wygrali seta 25:21.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU:
MKS Banimex Będzin gra z Skrą Bełchatów w PlusLidze siatkarzy [ZDJĘCIA]

Nie zdeprymowało to zupełnie podopiecznych Damiana Dacewicza, którzy po zmianie stron dalej toczyli wyrównany pojedynek. Nieoczekiwanie w końcówce to będzinianie mieli dwupunktową przewagę 22:20 i stanęli prze szansą wygrania seta. Kiedy pierwszą piłkę setowa Skra obroniła trener Dacewicz poprosił o czas, chwile później w geście triumfu uniósł ręce do góry. MKS Banimex wygrał pierwszego seta w PlusLidze!

Będzinianie nie poszli za ciosem. W trzecim secie, jakby podrażnieni porażką w poprzedniej partii, wyraźną przewagę uzyskali bełchatowianie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:3, na drugiej 16:9. Trener Dacewicz ratował się zmianami, ale nie przyniosło to efektu. Skra wygrała set wysoko 25:13!

Mistrzowie Polski nie pozwolili na wiele beniaminkowi także w następnym secie. Szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca. Następnym rywalem siatkarzy MKS Banimexu będzie drużyna Czarnych Radom, ale to spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe.

Ekstraklasa siatkarzy - MKS Banimex - PGE Skra 1:3

MKS Banimex Będzin - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 25:23, 13:25, 18:25).

MKS Banimex Będzin: Mariusz Gaca, Miłosz Hebda, Adrian Hunek, Tomasz Kowalski, Maciej Pawliński, Mikołaj Sarnecki - Robert Milczarek (libero) - Jakub Oczko, Tomasz Tomczyk, Sebastian Warda, Grzegorz Wójtowicz, Michał Żuk

PGE Skra Bełchatów: Facundo Conte, Srecko Lisinac, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona - Kacper Piechocki (libero) - Aleksa Brdovic, Nicolas Marechal, Maciej Muzaj.