MKS Będzin - Czarni Radom 3:1. ZDJĘCIA KIBICÓW

Zobacz galerię (57 zdjęć)
Siatkarze MKS Będzina kompletują ligowe zwycięstwa.Pokonując Czarnych Radom 3:1 wygrali trzeci mecz z rzędu. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że będzinianie na wygraną z Czarnymi czekali blisko pięć lat.

Zespół z Będzina jest na fali, w dwóch poprzednich spotkaniach pokonał nie byle kogo, bo mistrza Polski ZAKSĘ i czwartą drużynę poprzedniego sezonu Aluron Virtu CMC. Kolejnym rywalem notującej progres drużyny z Będzina był zespół Czarnych Radom. W pierwszym meczu tych drużyn 3:0 wygrali radomianie.

Mecz w Sosnowcu gospodarze rozpoczęli asem Rafała Faryny, goście odpowiedzieli dwoma zepsutymi zagrywkami. Błędów, z jednej i drugiej strony, w tym secie było jeszcze dużo. Wydawało się, że więcej popełnili ich gospodarze, na chwilę stracili wypracowaną niewielką przewagę, ale w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i objęli prowadzenie.

Zobaczcie koniecznie

W przerwie trener Bednruk próbował uspokoić swoich zawodników.

- Gramy swoje, nie robimy nic nerwowo - tłumaczył szkoleniowiec.

W drugim secie obaj trenerzy pozbyli się... marynarek. Na parkiecie natomiast trwała wyrównana walka. Oba zespoły poprawiły grę w bloku, ale nadal nie wystrzegały się błędów. Z każdą jednak piłką, akcją będzinianie zaczęli przypominać drużynę z dwóch poprzednich, zwycięskich spotkań.

Widać to było także na tablicy wyników. MKS prowadził 17:11, a potem 20:14. Radomia-nie mieli problem ze skończeniem ataków, nie radzili sobie także w przyjęciu. Będzinianie włączyli piąty bieg i odjechali rywalom, wygrywając seta 25:15.

Siatkarze z z Radomia nie rezygnowali i w trzecim secie wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca. MKS wrócił do swojej dobrej gry z dwóch pierwszych setów i po zmianie stron prowadził 5:1. 10:5. Rozpędzona drużyna z Będzina była już nie do zatrzymania, choć siatkarze Czarnych robili co mogli, aby przedłużyć to spotkanie.

Przy stanie 23:20 po ataku Faryny obaj trenerzy skorzystali z wideoweryfikacji. Wypadała ona na korzyść MKS, a ostatni punkt gospodarze zdobyli po zepsutej zagrywce Czarnych.

MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:21)

MKS: Pająk, Sossenheimer, Sobański, Gunia, Ratajczak, Faryna, Potera (libero) oraz Buczek, Fornal, Macheta (libero)