MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 0:3 ZDJĘCIA. Bez niespodzianki w derbach województwa śląskiego

MKS Będzin przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3
MKS Będzin przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3 fot. Karina Trojok
W meczu rozegranym awansem z 13. kolejki PlusLigi MKS Będzin przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3. Będzinianie, którzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrali przed własna publicznością, nadal pozostają w lidze bez zwycięstwa. Zobaczcie zdjęcia z meczu MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel.

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie brązowych medalistów poprzedniego sezonu pojawił się Christian Fromm. Do tej pory szkoleniowiec z Jastrzębia stawiał na Tomasza Fornala. Niemiec szybko złapał rytm drużyny i nie popełniał błędów w przyjęciu.
Na parkiecie doszło do starcia braci Fornali. Starszy, Jan jest zawodnikiem MKS Będzin, młodszy Tomasz gra w Jastrzębiu.
- To nie pierwszy taki mecz, więc nie podchodzimy do tego jakby to było coś niebywałego, ot normalny mecz - wyjaśnił Tomasz Fornal i dodał, że kiedy wychodzi się na parkiet nie myśli się o takich rzeczach.

Pierwszy set był wyrównany i nie było widać, że grają ze sobą niedawny lider tabeli i znajdujący się na jej dole MKS Będzin. Goście „odskoczyli“ dopiero w połowie seta, najpierw po ataku Fromma, a potem Dawida Konarskiego. Pomarańczowi utrzymywali bezpieczny dystans a przy stanie 24:21 atakujący Jastrzębskiego Węgla popisał się mocną zagrywką. Po problemach z przyjęciem gospodarze nie byli w stanie skutecznie zaatakować i siatkarze z Jastrzębia zgarnęli pierwszego seta.

Zobaczcie zdjęcia z meczu MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel

Przy stanie 18:13 dla gości w drugim secie Jakub Bednaruk usiadł na ławce i uciął sobie krótką pogawędkę się z Dawidem Gunią. Potem szkoleniowiec MKS-u przyglądał się uważnie statystykom i pewnie obmyślał już taktykę na następny set. Ten podobnie jak pierwszy zakończył się zwycięstwem gości.

Trzeci set rozpoczął się od ataku Artura Ratajczaka ze środka, potem gospodarze prowadzili 4:1. Serię MKS przerwał Fromm i goście doprowadzili do remisu. Wyrównana walka trwał do stanu 19:19. Pomarańczowych na prowadzenie wyprowadził Konarski, a potem rękę podał im Rafał Faryna. Atakujący gospodarzy posłał piłkę daleko w aut Jastrzębski Węgiel prowadził 21:19.

Gospodarze jeszcze raz się podnieśli i doprowadzili do remisu 22:22, ale ostatnie słowo należało do Jastrzębskiego Węgla, który w hali w Sosnowcu zgarnął komplet punktów.