MKS Będzin - Norwid Częstochowa ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Pierwszy mecz ligowy w nowej Będzin Arenie. Prawie pełna hala i wielkie emocje!

07.10.2021. Kibice na meczu Tauron 1. Ligi: MKS Będzin - Exact Systems Norwid Częstochowa w nowej Będzin Arenie.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
07.10.2021. Kibice na meczu Tauron 1. Ligi: MKS Będzin - Exact Systems Norwid Częstochowa w nowej Będzin Arenie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W czwartek 7.10.2021 r. siatkarze MKS-u rozegrali pierwszy ligowy mecz w nowej Będzin Arenie. Gospodarze podejmowali Exact Systems Norwid Częstochowa prowadzony przez Piotra Gruszkę. Widzowie mieli darmowy wstęp i w dużej mierze wypełnili halę. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu 4. kolejki Tauron 1. Ligi MKS Będzin - Norwid Częstochowa.

Na otwarcie Będzin Areny 20 września MKS rozegrał mecz towarzyski z Black Volley Beskydy Frydek-Mistek, przegrywając 2:3. Spadkowicz z PlusLigi trzy pierwsze mecze w Tauron 1. Lidze zagrał na wyjazdach i z trzema zwycięstwami oraz 8 punktami zajmował pozycję lidera. Norwid Częstochowa przyjechał do Będzina z 5 punktami w trzech meczach (4. miejsce).

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Będzin - Norwid Częstochowa, 7.10.2021 r.

Organizatorzy czwartkowego meczu tak zapowiadali to wydarzenie: „Już 7 października Będzin Arena stanie się najgorętszym miejscem w Tauron 1. Lidze! Wypełnijmy halę w komplecie, stwórzmy magiczną atmosferę siatkarskiego święta i głośnym dopingiem ponieśmy będziński MKS do kolejnego zwycięstwa w sezonie”.

Kibice w nowej hali już w pierwszym secie przeżywali wielkie emocje, bo drużyna trenera Wojciecha Serafina wygrała tę partię na przewagi 27:25. Częstochowianie lepiej weszli w drugiego seta i mimo walki MKS-u wygrali go do 19. Przegrany set tylko podrażnił gospodarzy. Niesieni dopingiem kibiców wręcz zdemolowali rywali!

To nie był koniec emocji, bo drużyna Piotra Gruszki podjęła walkę w kolejnym secie. Goście grali dobrze zagrywką, blokiem, prowadzili 15:10, 20:15 i "dojechali" do tie-breaka.

W piątym secie MKS prowadził 3:0 i 4:1, ale szybko zrobiło się 4:4. Znów zaczęła się walka punkt za punkt. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:6 dla gospodarzy. Goście nie odpuszczali i objęli prowadzenie 10:9. Od remisu 13:13 dwiema zagrywkami (jedną mocną, drugą techniczną) Mateusz Kańczok dał dwa kolejne punkty i wygraną. MKS pozostał niepokonany! Mecz trwał 2 godziny i 38 minut. MVP został wybrany Jakub Rohnka.

MKS Będzin - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (27:25, 19:25, 25:13, 19:25, 15:13)

MKS: Rohnka, Ptaszyński, Ratajczak, Musiał, Swodczyk, Swetosław, Teklak (libero) oraz Kańczok, Koppers, Gawryszewski, Gonciarz, Makowski.
Norwid: Kryński, Usowicz, Gibek, Łapszyński, Zawalski, Kowalski, Podborączyński (libero) oraz Wnuk, Biliński, Długosz, Mucha, Sługocki.