MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 ZDJĘCIA, WYNIK. Będzinianie postraszyli lidera

MKS Będzin po zaciętym boju przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle       Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Będzin po zaciętym boju przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu 15. kolejki PlusLigi zamykający tabelę MKS Będzin postraszył prowadzący w niej zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ostatecznie będzinianie po ponad dwóch godzinach walki przegrali z obrońcą tytułu mistrzowskiego 1:3, ale pozostawili po sobie w Sosnowcu bardzo dobre wrażenie. Zobaczcie zdjęcia z meczu MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3. Będzinianie postraszyli lidera

W pojedynku ostatniej drużyny tabeli z jej liderem łatwo było wskazać faworyta, zwłaszcza, że będzinianie przegrali cztery ostatnie spotkania nie zdobywając w nich nawet seta. A jednak w Sosnowcu oglądaliśmy bardzo zacięty mecz. MKS postawił się ZAKSIE i niewiele brakowały, by obrońca tytułu stracił pierwsze punkty w tym sezonie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MKS BĘDZIN - ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami od prowadzenia gości. Siatkarze z Kędzierzyna utrzymywali bezpieczną kilkupunktową przewagę. Przy stanie 19:17 coś się jednak w ich grze zacięło. MKS za sprawą Rafała Sobańskiego i Rafała Faryny nie tylko odrobił straty, ale wygrał tę partię 25:21.

W drugim secie gospodarze poszli za ciosem i szybko objęli prowadzenie 5:1 i 9:4. Potem lider tabeli zaczął mozolnie odrabiać straty. Przy stanie 18:15 goście wygrali cztery kolejne piłki i objęli prowadzenie. Końcówka grana punkt za punkt była bardzo zacięta, ale wojnę nerwów lepiej wytrzymała ZAKSA o wygranej której przesądził as serwisowy Aleksandra Śliwki.

Trzecia partia była chyba najbardziej wyrównana, a poza początkową dominacją będzinian, obie drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. ZAKSA dopiero w samej końcówce odskoczyła na dwa punkty przewagi prowadząc 24:22. Pierwszego setbola kędzierzynian MKS obronił po skutecznym ataku Tomasza Kalembki, a w kolejnej akcji partię zakończył Śliwka obijając w bloku ręce Michała Godlewskiego.

W czwartym secie wyższość obrońców tytułu nie podlegała już dyskusji. ZAKSA wygrała tę partię 25:17 i wciąż nie straciła w tym sezonie nawet punktu. MVP meczu został przyjmujący gości Kamil Semeniuk. Będzinianie wygrali pierwszego seta od pięciu spotkań i zebrali sporo pochwał za grę w tym meczu, ale wciąż zamykają tabelę PlusLigi z dorobkiem zaledwie 6 punktów w 12. rozegranych meczach.

MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 24:26, 23:25, 17:25)