MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Ale emocje! Dąbrowianie bliscy sprawienia sensacji

27.11.2022. Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 27.11.2022 r. w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza grał z Anwilem Włocławek. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund! Zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania.

W poprzedniej kolejce MKS sprawił niespodziankę pokonując we własnej hali Legię Warszawa 93:76. Tym razem dąbrowianie podejmowali Anwil, czyli brązowego medalistę ubiegłego sezonu. Zespół z Włocławka przyjechał do Dąbrowy Górniczej mając serię trzech ligowych zwycięstw z rzędu.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek, 27.11.2022 r.

Ousmane Drame już zagrał

Po odejściu z MKS-u Matthiasa Tassa (przeniósł się do hiszpańskiej Manresy), dąbrowscy działacze szybko uzupełnili „dziurę” w strefie podkoszowej. Nowym zawodnikiem drużyny trenera Jacka Winnickiego został 30-letni Ousmane Drame, który w sezonie 2021/2022 reprezentował barwy Zastalu Zielona Góra. W niedzielę już zagrał w drużynie z Dąbrowy.

W końcówce decydowały rzuty wolne

MKS przegrał jednym punktem pierwszą kwartę, ale w drugiej gospodarze byli górą. Po rzucie za trzy punkty Trevona Bluietta prowadzili 41:35. Do szatni na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 41:39, co zapowiadało dalszą zaciętą walkę. Faktycznie tak było, bo Anwil wyszedł na prowadzenie 42:41, na co dąbrowianie odpowiedzieli swoją serią i wynikiem 46:42. Potem mieliśmy remis 49:49, a trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem MKS-u 56:53. W czwartej kwarcie gospodarze od 65:65 odskoczyli na siedem punktów - 72:65. Na 1,20 min. przed końcem było jednak tylko 77:75, z czego "zrobiło się" 77:78 po trójce Lee Moore'a. W końcówce decydowały rzuty wolne. Goście od 79:79 wyszli na 82:79 (celnie osobiste rzucali Moore i Kamil Łączyński) i takim wynikiem skończył się mecz, choć w ostatniej akcji za trzy punkty próbował jeszcze trafić Martin Krampelj. Moore (były zawodnik MKS-u) z 31 punktów aż 21 zdobył w ostatniej kwarcie.

MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 79:82 (13:14, 28:25, 15:14, 23:29)

MKS: Jarosław Mokros 21, Joe Chealey 17, Trevon Bluiett 14, Martin Krampelj 14, Marcin Piechowicz 5, Ousmane Drame 4, Kacper Radwański 4, Wiktor Rajewicz 0.

Anwil: Lee Moore 31, Luke Petrasek 19, Kamil Łączyński 10, Phil Greene IV 7, Josip Sobin 6, Dawid Słupiński 5, Michał Nowakowski 4, Josh Bostic 0, Marcin Woroniecki 0.