MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra 83:78. Niespodzianka w hali Centrum ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wspierani przez swoich kibiców stoczyli zacięty bój z Eneą Zastalem BC Zielona Góra   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wspierani przez swoich kibiców stoczyli zacięty bój z Eneą Zastalem BC Zielona Góra Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Marzena Bugała-Astaszow
W zaległym meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali Eneę Zastal BC Zielona Góra 83:78. O niespodziewanej wygranej gospodarzy, którzy kończyli to spotkanie w zaledwie 7-osobowym składzie zadecydowała emocjonująca końcówka. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra.

MKS Dąbrowa Górnicza po trzech tygodniach przerwy wrócił do ligowej rywalizacji i niespodziewani pokonał wicemistrzów Polski. Spotkanie w Hali Centrum było bardzo zacięte, a o sukcesie dąbrowian przesądziła emocjonująca końcówka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRCZNICA - ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA

Gdy na początku IV kwarty gospodarze prowadzili różnicą 10 pkt (62:52) kibice MKS zacierali ręce z radości. Zastal ani myślał jednak się poddawać. W ostatniej kwarcie zielonogórzanie w ciągu niespełna czterech minut odrobili straty doprowadzając do remisu 62:62, a chwilę później po celnych rzutach osobistych Nemanji Nenadicia prowadzili 67:64.

Dąbrowian do walki poderwał niezawodny Michael Lewis dwa razy trafiając za trzy punkty. Jeszcze na nieco ponad 2 minuty przed ostatnią syreną był remis 71:71, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

Klasą błysnął Caio Pacheco trafiając rzuty osobiste oraz popisując się efektowną "trójką", po której MKS prowadził 78:71 i wiadomo było, że tego meczu już nie przegra, bo do końca zostało zaledwie 44 sek. Ostatecznie skończyło się pięciopunktową wygraną dabfrowian, którzy zrewanzowali się Zastalowi za wrześniową porażkę w Zielonej Górze 79:91.

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra 83:78 (16:18, 20:14, 24:20, 23:26)