MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Zielona Góra 79:99 RELACJA + ZDJĘCIA Przemysław Zamojski bohaterem drużyny z Zielonej Góry

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Zielona Góra 79:99
MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Zielona Góra 79:99 Marzena Bugała-Azarko
W trzecim meczu ćwierćfinału play off Energa Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza przegrał ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 79:99. W serii do trzech zwycięstw jest 2:1 dla Stelmetu. Czwarty mecz zostanie rozegrany w piątek również w Dąbrowie Górniczej (godz. 17.45). Bohaterem zespołu gości był Przemysław Zamojski, który osiem razy trafił za trzy punkty.

MKS Dąbrowa Górnicza sprawił niespodziankę wygrywając jeden z dwóch meczów w Zielonej Górze. Trener Jacek Winnicki tonował nastroje mówiąc, że to tylko jedna wygrana, która daje remis 1:1 w rywalizacji o półfinał.

Zobaczcie zdjęcia:

W środę w hali Centrum kibice zobaczyli widowiskową koszykówkę, z efektownymi akcjami, rzutami za trzy punkty i z prowadzeniem przechodzącym z rąk do rąk. Stelmet przechylił szalę zwycięstwa w trakcie trzeciej kwarty i pilnując wyniku w czwartej części.

Stelmet zaczął od prowadzenia 6:0 po trójkach Przemysława Zamojskiego i Markela Starksa. MKS szybko pokazał, że nie ma zamiaru odpuszczać i było 8:8. Świetnie spisywał się Mateusz Zębski, szalał Deng Deng. Jednak to goście odskoczyli na 24:17 po rzucie za trzy punkty Żeljko Sakicia. Dąbrowianie znów zaczęli dyktować warunki – najpierw remisując 24:24 i kończąc kwartę z punktem „do przodu” 29:28 (rzut „za 3” Bena Richardsona).

Druga kwarta oraz początek trzeciej były popisem MKS, który wypracował 11 punktów przewagi – 59:48, kiedy trójkę trafił Adris De Leon. Doświadczony zespół gości cierpliwie zaczął odrabiać straty. Przy stanie 59:55 trener Jacek Winnicki poprosił o czas, ale nie powstrzymał Stelmetu. Goście odzyskali prowadzenie (63:62).

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Zielona Góra 79:99 ZDJĘCIA KI...

Kiedy Zamojski siódmy raz w tym meczu rzucił „za 3” zespół z Zielonej Góry miał 10 punktów przewagi 81:71. Gospodarze opadli z sił i nie byli już w stanie nic zmienić w tym meczu. Zamojski ósmą „trójką” dał Stelmetowi najwyższe prowadzenie 94:74. Goście wygrali 99:77 notując aż 17 celnych rzutów za 3 punkty.

MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet Enea BC Zielona Góra 79:99 (29:28, 24:18, 18:32, 8:21)

MKS: De Leon 21, Wojciechowski 12, Zębski 12, Deng 11, Melvin 9, Richardson 6, Dawdo 3, Kobel 3, Gabiński 2, Chorab 0, Stryjewski 0.

Stelmet: Zamojski 26, Hosley 18, Sakić 16, Starks 11, Sokołowski 10, Koszarek 9, Hrycaniuk 5, Planinić 2, Devoe 2, Humphery 0, Mąkowski 0, Traczyk 0.