MKS Dwójka Zawiercie wygrywa na inaugurację sezonu ZDJĘCIA

Paulina Musialska
MKS Dwójka Zawiercie wygrywa na inaugurację sezonu
MKS Dwójka Zawiercie wygrywa na inaugurację sezonu PM
MKS Dwójka Zawiercie zainaugurowała sezon 2019/2020 w I lidze śląskiej kobiet. Zawierciańskie siatkarki w pierwszym meczu pokonały przed własną publicznością JKS SMS Jastrzębie.

W ten weekend wystartowała siatkarska I Liga Śląska Kobiet. W sobotę, 28 września, MKS Dwójka Zawiercie podjął we własnej hali JKS SMS Jastrzębie.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando gospodyń, których największym atutem była mocna zagrywka. Jastrzębianki miały problem z jej przyjęciem, a co za tym idzie z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Ich kłopoty wykorzystywały siatkarki MKS Dwójka Zawiercie, które wypracowały kilkupunktowe prowadzenie.

Drużyna z Zawiercia nie pozwoliła rywalkom odrobić strat i wygrała pierwszą partię do 16. Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała druga partia. Na początku lepsze były zawodniczki JKS SMS Jastrzębie, które prowadziły 7:3. "Dwójka" po krótkiej zadyszce przywróciła jednak swoją grę na właściwe tory i doprowadziła do wyrównania rezultatu (10:10).

Zawierciankom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (22:19), ale w końcówce partii popełniły kilka błędów i pozwoliły rywalkom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Set drugi to wygrana JKS SMS Jastrzębie, 25:23.

MKS Dwójka Zawiercie szybko wyciągnął wnioski z drugiej partii. Siatkarki z Zawiercia nękały swoje przeciwniczki trudną zagrywką, która okazała się kluczem do zwycięstwa. Trzecia partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej odsłony meczu. Zakończyła się wygraną MKS-u, 25:19. W czwartym secie zawiercianki postawiły kropkę nad "i". Pokonały przeciwniczki 25:20 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu 3:1.

MKS Dwójka Zawiercie - JKS SMS Jastrzębie 3:1 (25:16, 23:25, 25:19, 25:20)