MKS Kluczbork – Górnik Zabrze 2:1 NA ŻYWO TRANSMISJA WYNIK Zabrzanie gonią czołówkę

Górnik Zabrze powalczy w Kluczborku o trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie Arkadiusz Gola/Polskapresse
MKZ Kluczbork - Górnik Zabrze 2:1 NA ŻYWO TRANSMISJA WYNIK Górnik stracił gola w 19. minucie. Strzelcem Paweł Kubiak. W 60. minucie wyrównał David Ledecky. Na 2:1 podwyższył Bartosz Kopacz i jest to gol samobójczy. W sobotnim meczu 24. kolejki Nice pierwszej ligi Górnik Zabrze gra na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Zwycięstwo na boisku ostatniej drużyny w tabeli pozwoli drużynie Marcina Brosza zbliżyć się do zespołów ze ścisłej czołówki. Relacja LIVE z meczu MKS Kluczbork – Górnik Zabrze na dziennikzachodni.pl.

MKS Kluczbork - Górnik Zabrze NA ŻYWO TRANSMISJA WYNIK

Tylko dwa punkty straty do drużyny zajmującej miejsce wicelidera i w zanadrzu jeszcze jeden mecz do rozegrania – tak komfortową sytuację mogą mieć piłkarze Górnika Zabrze w obliczu sobotniego zwycięstwa w Kluczborku. Po triumfie nad Sandecją Nowy Sącz (2-0) szanse i apetyty na awans przy Roosevelta znów wzrosły.

Ale by je utrzymać, Górnik musi punktować regularnie także na wyjazdach - a z tym jest jak na razie problem. W jedynym spotkaniu poza swoim stadionem w tym roku zabrzanie przegrali z Pogonią Siedlce (1-2), a łącznie w 11 meczach wyjazdowych tylko dwukrotnie udało im się sięgnąć po komplet punktów.

MKS KLUCZBORK – GÓRNIK ZABRZE RELACJA NA ŻYWO ONLINE

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma lepszego miejsca na poprawienie tych statystyk, niż boisko ligowego outsidera. MKS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a jego strata do miejsc niezagrożonych spadkiem jest już dwucyfrowa. Zespół z Opolszczyzny wygrał w tym sezonie tylko jedno spotkanie, ale u siebie potrafi napsuć rywalom krwi. W 11 meczach przed własną publicznością wywalczył 7 remisów, a zwycięstwo wywiozły z Kluczborka jedynie trzy ekipy.

MKS Kluczbork - Górnik Zabrze WYNIK

O tym, że MKS potrafi być niewygodnym przeciwnikiem, przekonał się jesienią także Górnik. W 7. kolejce zabrzanie prowadzili już 2-0, by tuż po przerwie szybko stracić dwa gole i remisować. Ostatecznie górą byli podopieczni Marcina Brosza (4-2), którzy do wygranej potrzebowali rzutu karnego Dawida Plizgi i gola zdobytego w końcówce przez Szymona Skrzypczaka.

W poprzedni weekend Górnik odpoczywał od rywalizacji o punkty. Ze względu na przełożony mecz z Zagłębiem Sosnowiec zabrzanie rozegrali sparing z czeskim MFK Frydek-Mistek, którego pokonali 4-1. - Jesteśmy w gazie i to cieszy, bo strzeliliśmy cztery bramki dobremu zespołowi – podkreślił trener Brosz. W gazie jest zwłaszcza Łukasz Wolsztyński, który zdobywał gole we wszystkich trzech wiosennych meczach i trafił do siatki także w sparingu z Czechami. W sobotę powalczy o swoją szóstą bramkę w tym sezonie.

MKS Kluczbork - Górnik Zabrze SKŁADY

Za zabrzanami przemawiają w sobotę nie tylko wysoka forma i lepsza dyspozycja na początku wiosny (tydzień temu MKS przegrał w Nowym Sączu z Sandecją 1-4), ale również historia – we wszystkich dotychczasowych trzech meczach między obiema drużynami Górnik zgarniał komplet punktów.

Przyjazd czternastokrotnego mistrza Polski wzbudza w Kluczborku spore zainteresowanie. Mecz obejrzy komplet widzów (oficjalna pojemność obiektu to 2500), z czego prawie połowę będą stanowić… fani z Zabrza. Dla ponad tysiąca kibiców Górnika gospodarze nawet lekko zmodernizowali sektor gości, dzięki czemu na sektor będą mogli wejść wszyscy chętni.

Mecz MKS Kluczbork – Górnik Zabrze poprowadzi sędzia Mariusz Korpalski z Torunia.