MKS przegrywa po raz pierwszy

JAŹ
Lucyna Nenow/ Polska Press
Po trzech zwycięstwach koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza poznali smak porażki. Podopieczni trenera Drażena Anzulovicia nie sprostali zadaniu, jakie postawiła im drużyna Polskiego Cukru Toruń i ulegli 59:65.

Mimo sześciu strat w pierwszej kwarcie, dąbrowianie wygrali ją 19:16. Swoje premierowe punkty w koszulce MKS-u zanotował Kendall Gray. Cała druga kwarta upłynęła pod znakiem strat oraz niecelnych prób i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 33:30 dla gospodarzy.

Po zmianie stron lepiej spisywali się goście z Torunia i wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu (37:35). Powiększyli je później do 9 „oczek“ i nie pozwolili sobie już odebrać zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem meczu był Obie Trotter, który dla zespołu z Torunia zdobył 15 punktów.

Przed meczem z Toruniem klub poinformował, że Roderick Trice zaakceptował warunki umowy i po przejściu badań lekarskich zostanie podpisany z nim kontrakt. Ostatni sezon Amerykanin spędził w niemieckim MHP RIESEN Ludwigsburg. Wcześniej 32-letni zawodnik występował w Enerdze Czarnych Słupsk i Śląsku Wrocław.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 59:65 (19:16, 14:14, 12:18, 14:17)
MKS Wieczorek 0, Johnson 13, Piechowicz 2, Gray 2, Wilson 4, Pamuła 9, Wołoszyn 11, Kucharek 2, Kowalenko 3, Wit 0, Szymański 12, Parzeńki 0