MKS Żilina – GKS Tychy 6:2. Wicelider słowackiej ekstraklasy udzielił lekcji tyszanom

8.02.2020. MSK Żilina – GKS Tychy 6:2 (3:1)
8.02.2020. MSK Żilina – GKS Tychy 6:2 (3:1) GKS Tychy/Twitter
GKS Tychy rozegrał w sobotę wyjazdowy sparing z wiceliderem słowackiej ekstraklasy MSK Żilina. Tyszanie przegrali 2:6, a bramki dla nich zdobyli Dario Kristo i Jan Biegański.

MKS Żilina objął prowadzenie już w 3. minucie. Konrad Jałocha obronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki Lukasa Janosika był już bez szans.

GKS Tychy odpowiedział po trzech minutach. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne posłał Wojciech Szumilas, a Dario Kristo głową skierował do bramki – 1:1.

Słowacy w dalszych fragmentach gry mieli przewagę, co zaowocowało rzutem karnym. Ponowne prowadzenie gospodarzom dał Miroslav Kacer. MSK Żilina przed przerwą dołożył trzecią bramkę. Ponownie Janosik zaskoczył Jałochę, strzałem zza pola karnego.

Po przerwie Lukas Janosik skompletował hatt-tricka. W 82. minucie Marek Igaz obronił rzut karny Jana Bernata, ale z dobitką zdążył Branislav Sluka. GKS Tychy przegrywał już 1:6. Końcowy wynik poprawił Jan Biegański.

MSK Żilina – GKS Tychy 6:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Lukas Janosik (3), 1:1 Dario Kristo (6), 2:1 Miroslav Kacer (30-karny), 3:1 Lukas Janosik (44), 4:1 Lukas Janosik (66), 5:1 David Duris (74), 6:1 Branislav Sluka (82), 6:2 Jan Biegański (87)

GKS Tychy: (I połowa) Jałocha – Mańka, Kristo, Sołowiej, Kallaste – Połap, J. Piątek, Szumilas, Daniel, Steblecki – Lewicki;
II połowa: Igaz - Mańka, Pańkowski, Kristo, Kallaste - K. Piątek, J. Biegański, Daniel, Szumilas, Moneta - Piątkowski.