Młodzi piłkarze Akademii Ruchu i UKS Ruch zdobyli brąz MP w futsalu w barwach Mareksu Chorzów ZDJĘCIA

Marex Chorzów, brązowi medaliści MP U17 w futsalu, odebrali gratulacje za ten medal w siedzibie Ruchu na Cichej.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Marex Chorzów, brązowi medaliści MP U17 w futsalu, odebrali gratulacje za ten medal w siedzibie Ruchu na Cichej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE foto: Tomasz Stefanik/ruchchorzow.com.pl
Drużyna Mareksu Chorzów zdobyła w Białymstoku brązowy medal mistrzostw Polski U17 w futsalu. Zespół oparty jest na piłkarzach i trenerach UKS Ruch Chorzów oraz Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów, więc nic dziwnego, że gratulacje młodym zawodnikom i ich opiekunom złożył prezes Niebieskich Seweryn Siemianowski. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

Marex Chorzów trzykrotnie kwalifikował się do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. W tym roku, podczas turnieju finałowego rozegranego w Białymstoku, chorzowski zespół opierający się na zawodnikach oraz trenerach UKS Ruch Chorzów i Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów zajął trzecie miejsce.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA MŁODYCH PIŁKARZY

– Wyjazd do Białegostoku był dla nas bardzo udany Zdobycie brązowego medalu MMP U17 to dla tych młodych zawodników jak dotąd największe osiągnięcie w ich karierze piłkarskiej. Wszyscy mamy nadzieję, że nie ostatnie i że z grona tych chłopaków wyłonią się gracze, którzy w przyszłości zasilą pierwszą drużynę Ruchu. Dziękuję wszystkim trenerom za zaangażowanie i poświęcony czas – powiedział Marek Nowak, właściciel firmy Marex, która jest także Partnerem Biznesowym „Niebieskich”.

Prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski zapowiedział natomiast, że sportowa współpraca na linii Marex – Ruch będzie kontynuowana w kolejnych latach.

W MP U17 w Białymstoku Marex pokonał w grupie ZSiOT Jantar 2:0 i Futsal Tream Przeworsk 3:1 oraz zremisował z Junior Hurtap Łęczyca 3:3. W ćwierćfinale chorzowianie wygrali z SPN Szamotuły 4:2, a w półfinale ulegli gospodarzom MOKS Słoneczy Stok Białystok 1:8. W spotkaniu o trzecie miejsce pokonali natomiast Red Dragons Pniewy 2:0.

Brązowy medal MP U-17 w futsalu wywalczyli: Marcin Ceglarek, Antoni Franke, Mateusz Gasz, Bartosz Gruszczak, Aleksander Hartstein, Dawid Kostorz, Aleksander Kowaluk, Franciszek Nowak, Radosław Skała, Oskar Skolut, Aleksander Smaluch, Igor Stasiński, Jakub Stępień i Mateusz Talaga. Trenerami zespołu byli Wojciech Dobrzyński i Daniel Tukaj, a kierownikiem drużyny Marek Nowak.
W UKS Ruch Chorzów oraz Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów tych zawodników prowadzą natomiast Paweł Drapała, Igor Łukasik, Damian Łukasik, Rafał Florczyk i Michał Gruchalski.