Pokaz mody studniówkowej na 2019 r. odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach. Po raz kolejny. O tym, w co się ubrać na rę szczególną okazję mówiła młodzieży Katarzyna Głąbowska. Od zeszłego sezonu stuydniówkowego żadne zmiany nie zaszły. Nadal króluje klasyka.

Moda studniówkowa

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Zobacz galerię

Moda studniówkowa dla mężczyzn - garnitur z marynarką dopasowaną do ramion. Ta część nie może być ani węższa, ani szersza niż linia ramion. Mankiet koszuli powinien wystawać na 1-2 cm, idealnie jest 1,5 cm. Spodnie z garnituru z tyłu mają sięgać do obcasa, z przodu dopuszczalne jest jedno zagięcie.

Pasek do spodni jest swego rodzaju biżuterią. Ma być ozdobą, a nie czymś, co podtrzymuje spodnie. Nie może być zapięty tak, by tworzyły się jakieś fałdy.

Wracają do łask kamizelki.

Jeśli chodzi o muszkę lub krawat, to nie ma tu jednoznacznych trendów modowych. Pełna dowolność w wyborze.

Moda studniówkowa dla dziewcząt - suknia wieczorowa powinna być długa, ewentualnie midi (do pół łydki). Jeśli krótka, choć nie jest to jednak wersja wieczorowa, to z umiarem. Nie może być za krótka. Umiar też w biżuterii - jeśli bardzo ozdobne kolczyki, to na szyi tylko skromny łańcuszek; jeśli naszyjnik większy, to kolczyki dyskretne. Wieczorowy strój nie dopuszcza obuwia z odkrytymi palcami. Obowiązują klasyczne szpilki.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego