Morsowanie w Katowicach. Idealna pogoda dla Morsów na stawie Morawa

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Niedzielne morsowanie w Katowicach na stawie Morawa  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Niedzielne morsowanie w Katowicach na stawie Morawa Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Temperatura minus 6 stopni świeży śnieg i swobodny dostęp do wody z plaży i pomostu w stawie Morawa. Lepszych warunków do morsowania w Katowicach miłośnicy zimowych kąpieli nie mogli sobie wymarzyć. Na zanurzenie w lodowatej wodzie w niedzielne przedpołudnie zdecydowało się kilkudziesięciu śmiałków, a przynajmniej drugie tyle im kibicowało. Zobaczcie zdjęcia z morsowania w Katowicach.

Morsowanie w Katowicach

Katowicki Klub Morsów Arktyka istnieje od 2011 roku, a jego tradycje sięgają początku XXI wieku, gdyż wywodzi się on z Mysłowickiego Klubu Morsów. Przez lata wokół niego zgromadziła się całkiem spora rzesza miłośników lodowatych kąpieli i cotygodniowe morsowanie w Katowicach w stawie Morawa cieszy się w okresie zimowym dużym powodzeniem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MORSOWANIA W KATOWICACH

W niedzielne przedpołudnie na plaży przy Stanicy Harcerskiej zebrała się całkiem spora liczba osób. Na wejście do zimnej wody zdecydowało się kilkudziesięciu śmiałków. Drugie tyle wspierało morsujących podając im po wyjściu z wody ręcznik i ciepłą herbatę, a także robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Nie przeocz

Katowickie morsy dzisiejsze morsowanie rozpoczęli od wspólnej rozgrzewki. Wśród zebranych dominowały doświadczone morsy, ale jak co niedzielę znalazło się też kilku świeżaków, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na to ekstremalne doznanie. Im w pierwszym zanurzeniu pomagali szefowie klubu.

Zobacz koniecznie

Katowicki Klub Morsów Arktyka jest zarejestrowany w Wydziale Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Katowicach. W lutym zaplanowane jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które wybierze nowe władze katowickich morsów. Klub cały czas przyjmuje nowych członków

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Kadra Polski w futsalu trenuje w Mielcu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nowy "sport" narodowy dla tłuszczy.

Niebawem Kurski zorganizuje morsowanie w Zakopanem z Zenkiem w skokach na nartach ale bez majtek.

Transmisja na TVP Info i TVP Sport

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie