MŚ 2014: Argentyna - Bośnia 2:1 [RELACJA + WIDEO]. Messi trafił na mundialu

Argentyna - Bośnia Hercegowina
Argentyna - Bośnia Hercegowina EPA
Mundial 2014: Piłkarze Argentyny pokonali w Rio de Janeiro debiutującą w finałach mistrzostw świata reprezentację Bośni i Hercegowiny 2:1. Debiut na mundialu najdłużej pamiętać będzie Sead Kolasinac. Obrońca drużyny BiH już w 3 minucie pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Wygraną Argentyńczyków przypieczętował po przerwie Leo Messi. Bośniacy zapłacili frycowe, choć wcale nie byli drużyną gorszą od dwukrotnych mistrzów świata. Honorowego gola dla nich dopiero w samej końcówce zdobył rezerwowy Vedad Ibisević.

MUNDIAL 2014

Słynna Maracana aż 64 lata czekała na rozegranie na niej kolejnego meczu mistrzostw świata. Tym razem jednak trybuny stadionu w Rio de Janeiro wypełnili szczelnie nie Brazylijczycy, ale Argentyńczycy stanowiący zdecydowaną większość wśród ponad 74-tysięcznej widowni. Kibice w biało-niebieskich strojach już po 125 sekundach gry mieli powody do radości, bo po centrze z wolnego Leo Messiego piłkę głową trącił Marcos Rojo, a ta odbiła się jeszcze od nogi lewego obrońcy Schalke04 i wtoczyła do siatki.

Zadowoleni z prowadzenia Argentyńczycy oddali inicjatywę Bośniakom. Izet Hajrović nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem, a strzał Edina Dżeko przeszedł nad poprzeczką. Najbliższy wyrównania był Senad Lulić, lecz jego uderzenie głową obronił Sergio Romero.

Niezadowolony z postawy swoich podopiecznych trener Argentyńczyków Alejandro Sabella już w przerwie dokonał dwóch zmian wpuszczając na boisko Fernando Gago i Gonzalo Higuaina, ale niewiele to dało. W drugiej połowie nadal częściej przy piłce byli Bośniacy, lecz bramkarz Albicestes radził sobie z obroną strzałów z dystansu Hajrovicia.

Argentyna grała słabo, jednak gdy wydawało się, że wyrównujący gol jest kwestią czasu, dał o sobie znać geniusz Messiego. Gwiazdor Barcelony po indywidualnej akcji popisał się precyzyjnym strzałem z 16 m, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Radość małego Argentyńczyka po tej bramce była wielka, gdyż było to dopiero jego drugie trafienie na mundialu. Pierwsze zaliczył w 2006 roku w Niemczech posyłając piłkę do siatki innej reprezentacji z Bałkanów – drużyny Serbii i Czarnogóry.

Bośniacy w samej końcówce odpowiedzieli honorowym trafieniem Vedada Ibisevicia. Rezerwowy ekipy BiH wykorzystał prostopadłe podanie Lulicia i między nogami Romero skierował piłkę do bramki.

Argentyna – Bośnia i Hercegowina 2:1 (1:0)

Bramki 1:0 Sead Kolasinac (3-samobójcza), 2:0 Leo Messi (65), 2:1 Vedad Ibisević (85)