MŚ 2014: Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia 2:1 [ZDJĘCIA + WIDEO]

Redakcja
Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia 2:1
Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia 2:1 EPA
Mundial 2014: Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Japonię 2:1. Największa niespodzianką był brak Didiera Drogby w podstawowej 11 WKS, który pojawił się dopiero w 62. minucie. I już kilka minut później Słonie zdążyły wyrównać, a następnie podwyższyć na 2:1.

Mundial 2014:

Grupa C: Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Keisuke Honda (16), 1:1 Wilfried Bony (64-głową), 2:1 Gervinho (66-głową).

Żółta karka - Wybrzeże Kości Słoniowej: Souleyman Bamba, Didier Zokora. Japonia: Maya Yoshida, Masato Morishige.

Sędzia: Enrique Osses (Chile). Widzów 40 267.

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry - Serge Aurier, Souleyman Bamba, Arthur Boka (75. Constant Djakpa) - Didier Zokora, Cheick Tiote, Yaya Toure, Serey Die (62. Didier Drogba) - Salomon Kalou, Gervinho, Wilfried Bony (78-Didier Ya Konan).

Japonia: Eiji Kawashima - Atsuto Uchida, Maya Yoshida, Yuto Nagatomo, Masato Morishige - Makoto Hasebe (54. Yasuhito Endo), Hotaru Yamaguchi, Keisuke Honda, Shinji Kagawa (86. Yoichiro Kakitani) - Yuya Osako (67. Yoshito Okubo), Shinji Okazaki.

Spotkanie w Recife, podobnie jak kilka innych podczas tegorocznego mundialu, toczyło się w strugach ulewnego deszczu.

Najważniejszą informacją przed meczem był brak w podstawowej jedenastce Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Drogdby. Utytułowany piłkarz od kilku dni narzekał na uraz uda, jakiego nabawił się podczas treningu. W Recife pojawił się na boisku dopiero w 62. minucie.

Jego koledzy rozpoczęli mecz przeciwko Japonii od ataków, ale w pierwszej połowie niewiele z nich wynikało. Rywale z Azji rzadziej ruszali do przodu, za to byli skuteczniejsi. Już w 16. minucie objęli prowadzenie po mocnym strzale z czternastu metrów piłkarza AC Milan Keisuke Hondy.

Chwilę potem mogło być 2:0 dla Japończyków, ale po indywidualnej akcji Atsuto Uchida trafił w bramkarza Boubacara Barry'ego.

CZYTAJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
* MUNDIAL 2014: TERMINARZ, PROGRAM TV, TRANSMISJE
* Kto jest największą gwiazdą Mundialu 2014? GŁOSUJ I ZOBACZ WYNIKI
* Miss Mundialu 2014. Zobacz najpiękniejsze kibicki, ale miss jest tylko jedna

Od tego momentu inicjatywę znów przejęli piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy - zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy - praktycznie nie opuszczali połowy rywali. Próbowali m.in. z rzutów wolnych, jednak strzelali bardzo niecelnie. Wiele innych ciekawych akcji kończyli nieudanymi dośrodkowaniami.

Mniej kłopotów ze skutecznością afrykańscy piłkarze mieli w drugiej połowie. Między 64. i 66. minutą - gdy na boisku przebywał już Drogba - zdobyli dwie bramki, obie w bardzo podobny sposób. Za każdym razem dośrodkowaniem w pole karne popisywał się prawy obrońca Serge Aurier, a jego koledzy z drużyny uderzali piłkę głową. Najpierw z dokładnego podania Auriera skorzystał Wilfried Bony, a wkrótce potem inny napastnik - Gervinho.

Zwycięstwo "Słoni" mogło być jeszcze wyższe. Dwie okazje miał np. Drogba, ale najpierw jego strzał z rzutu wolnego obronił Eiji Kawashima, a w kolejnej sytuacji na drodze stanęli obrońcy rywali.

Poprzedni mundial Japonia także rozpoczęła od meczu z drużyna afrykańską. Wówczas pokonała Kamerun 1:0, a później wyszła z grupy (odpadła w 1/8 finału). PAP