MŚ 2018. Maciej Szczęsny uderza w syna po meczu Polska - Senegal: "Nasz bramkarz wybrał się na przebieżkę do kiosku z napojami wyskokowymi"

(krzyk)
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny Karolina Misztal
MŚ 2018. Po meczu Polska - Senegal. "Nasz bramkarz wybrał się chyba na przebieżkę do kiosku z napojami wyskokowymi" - w taki sposób Maciej Szczęsny podsumował zachowanie swojego syna Wojciecha przy drugiej straconej bramce podczas wtorkowego meczu Polski z Senegalem (1:2) na mundialu w Rosji. Opinię wygłosił na antenie TVP w programie "Okiem Cenzora".

Maciej Szczęsny znany jest z ciętego języka i ostrych ripost. A także faktu, iż jego osobiste relacje z synem nie należą do najlepszych. Tym razem jednak bez pardonu potraktował nie tylko bramkarza reprezentacji Polski, który był współwinny utraty drugiego gola w meczu Polska - Senegal, ale całą naszą drużynę. Krytyki nie doczekał się tylko selekcjoner Adam Nawałka, chyba że za taką uznamy stwierdzenie, iż cały zespół poruszał się "jak pociąg TLK na trasie Pilawa - Tłuszcz".

Personalnie najbardziej, obok Wojciecha Szczęsnego, dostało się Piotrowi Zielińskiemu, który zdaniem Macieja Szczęsnego "przypominał dziecko zagubione we mgle" oraz Arkadiuszowi Milikowi i Robertowi Lewandowskiemu, których "w pierwszej połowie nie było na boisku, a przynajmniej ja ich nie dostrzegłem".

Chłopcem do bicia stał się także Thiago Cionek, który w pierwszej połowie niefortunnie zmylił bramkarza i skierował piłkę do własnej bramki. Były golkiper m.in. Wisły Kraków (mistrz Polski w jej barwach w 2001 roku) skrytykował defensora za odwrócenie się do rywala plecami w chwili strzału, co było karygodne, ale o tyle zrozumiałe, że "jego zwrotność i koordynacja ruchowa pozostawiają wiele do życzenia".

"Wstyd i hańba. Powodzenia za cztery lata na mistrzostwach świata" – zakończył swój wywód na antenie TVP Maciej Szczęsny.

Przeczytaj także: Jak Polska przegrała z Senegalem [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]