Jacek Czaplewski
USA - Walia 1:1
USA - Walia 1:1 PAP, EPA/Neil Hall
MŚ 2022. Pierwszy remis na turnieju już za nami. Walia dzięki trafieniu Garetha Bale'a z rzutu karnego zdążyła wyrównać z USA (1:1). Na prowadzeniu w grupie B pozostaje więc Anglia dzięki rozbiciu Iranu.

MŚ 2022. Mecz USA - Walia 1:1

Amerykanie najlepiej wyglądali przed przerwą. Mieli plan, byli wybiegani, dochodzili do sytuacji. Prym w ofensywie wiódł Christian Pulisic z Chelsea. To po jego dograniu prowadzenie dał Timothy Weah - syn prezydenta Liberii, a w przeszłości legendy europejskich klubów, George'a Weaha.

- To była totalna dominacja - scharakteryzował pierwszą połowę Amerykanów komentujący dla TVP Janusz Michallik. Walia rosła jednak z każdą minutą. Wiele dobrego wniosło dla niej wprowadzenie Kieffera Moore'a na całą drugą odsłonę. Dzięki niemu zespół odzyskał piłkę i wrócił do gry.

Pod naporem Walijczyków Amerykanie zaczęli popełniać błędy. Wreszcie w końcówce sędzia z Kataru podyktował jedenastkę. Podszedł do niej Gareth Bale, notabene zawodnik amerykańskiej MLS, i mocnym strzałem w lewy róg ustalił wynik.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem bardzo ryzykowne wyjście za pole karne zanotował bramkarz USA. Gdyby nie faul na Bale'u, to kto wie czy po jego strzale z połowy nie padłaby trzecia, decydująca bramka w meczu.

W następnej kolejce Walię czeka mecz prawdy z Anglią.

USA - Walia 1:1 (1:0)

Bramki: Weah 36 - Bale 82' (k.)
Żółte kartki: Dest, McKennie, Ream - Bale, Mepham

USA: Turner - Dest (74' Yedlin), Zimmerman, Adams, Robinson - Musah (74' Acosta), McKennie (66' Aaronson), Pulisic, Ream, Weah (88' Morris), Sargent (74' Wright).

Walia: Hennesey - Mepham, Rodon, Davies - Roberts, Ampadu (95' Morell), Ramsey, Williams (79' Johnson) - Wilson (93' Thomas), Bale, James (46' Moore).

MUNDIAL 2022 w GOL24

MŚ 2022. We wtorek turniej oficjalnie rozpoczyna się dla reprezentacji Polski. O godzinie 17:00 wybrańcy Czesława Michniewicza wybiegną na murawę stadionu w Doha, zbudowanego z kontenerów, by wywalczyć zwycięstwo z Meksykiem. Jak będzie wyglądać nasza jedenastka? Oto przewidywany skład.Jedenastka według przynależności klubowej: Juventus - Aston Villa, Benevento, Spezia, Sampdoria - Feyenoord Rotterdam, Al Shabab, Napoli, Vfl Wolfsburg, Roma - FC Barcelona.Jedenastka według wieku: 32 lata - 25, 34, 22, 30 - 23, 32, 27, 20, 20 - 34.

MŚ 2022. Przewidywany skład Polski na Meksyk. Czwórka obrońc...