MŚ piłkarek ręcznych: Polska - Czechy 25:29 WYNIK Dramat Biało-Czerwonych po przerwie

Kinga Achruk rzuciła pięć bramek dla Polski
Kinga Achruk rzuciła pięć bramek dla Polski Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Polskie piłkarki ręczne przegrały z Czeszkami 25:29 w swoim drugim meczu mistrzostw świata w Niemczech. Biało-Czerwone świetnie zagrały do przerwy prowadząc 15:12, ale po zmianie stron opadły z sił. We wtorek podopieczne trenera Leszka Krowickiego zmierzą się z broniącymi tytuły Norweżkami.

Po inauguracyjnej wygranej ze Szwecją Polki były faworytkami spotkania z Czeszkami i początek meczu zdawał się to potwierdzać. Nasze panie szybko objęły prowadzenie 5:1, a rywalki pierwszą bramkę z gry rzuciły Adriannie Płaczek dopiero w 10 minucie. Biało-Czerwone grały agresywnie w obronie, a w ataku często były faulowane, co skrzętnie wykorzystywały skutecznie egzekwując rzuty karne. Po trafieniu z 7 m Kingi Achruk Polska prowadziła w 28 min już 14:10, ale ostatecznie na przerwę nasze zawodniczki zeszły mając trzy bramki przewagi.

Po zmianie stron wszystko wydawało się iść w dobrą stronę, bo po rzucie Kingi Grzyb w 35 min. Polki prowadziły już 18:13. Później jednak Czeszki zmieniły obronę grając z jedną wysuniętą do przodu zawodniczką i nasze panie kompletnie się pogubiły. Często traciły piłkę w ataku notując w całym spotkaniu aż 23 straty. Rywalki korzystając z naszych błędów zaczęły mozolnie odrabiać straty. W 45 min. był remis 19:19, a cztery minuty później Czeszki po raz pierwszym w tym spotkaniu objęły prowadzenie.

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych. Polska przegrała z Cze...

Końcówka należała już zdecydowanie do rywalek, które odskoczyły na cztery bramki (26:22). W 58 minucie po trafieniu z dystansu Moniki Kobylińskiej było 25:27 i jeszcze mieliśmy nadzieję na uratowanie punkty. Niestety w kolejnej akcji Polki straciły piłkę i Iveta Luzumova wybrana MVP meczu rzuciła przez całe boisko do naszej pustej bramki przypieczętowując sukces Czeszek.

POLSKA – CZECHY 25:29 (15:12)

Polska: Płaczek, Gawlik – Achruk 5, Kobylińska 3, Kozłowska, Kudłacz-Gloc 6, Lisewska, Roszak 1, Urtnowska, Zych, Górna, Grzyb 3, Janiszewska 4, Zawistowska 1, Drabik 2, Szarawaga.

Czechy: Satrapova, Muellerova, Kudlackova – Galuskova, Rysankova 2, Salcakova 1, Manakova 1, Kordovska 1, Hrbkova 1, Luzumova 7, Adamkova, Marcikova, Setelikova 2, Zachova 2, Jerabkova 8, Mala 4.