MŚ siatkarek. Serbia - USA ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Fani w Arenie Gliwice oglądali półfinał mundialu. Serbki w wielkim finale!

12.10.2022. Półfinał mistrzostw świata siatkarek w Gliwicach: Serbia - USA.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.10.2022. Półfinał mistrzostw świata siatkarek w Gliwicach: Serbia - USA. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W środę 12.10.2022 r. w półfinale mistrzostw świata siatkarek Serbia grała z USA. Mecz rozegrano w Arenie Gliwice. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz ze spotkania, którego stawką był finał mundialu. Mecz oglądało 4.249 widzów.

Bardzo mało brakowało, aby w środowym spotkaniu w Gliwicach wystąpiła reprezentacja Polski. Dzień wcześniej w obecności prawie 8 tys. widzów, Polki stoczyły zacięty bój z broniącymi tytułu mistrzyń świata Serbkami i przegrały 2:3 (w tie-breaku 14:16). We wcześniejszym gliwickim ćwierćfinale Amerykanki bez problemów pokonały Turczynki 3:0.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Serbia - USA w Arenie Gliwice, 12.10.2022 r.

W środowy wieczór o finał zagrały więc Serbia ze Stanami Zjednoczonymi. Choć w półfinale nie było Polek, na trybunach Areny Gliwice nie brakowało sympatyków siatkówki oraz kibiców obu drużyn. Widoczne były flagi Serbii i USA. Zagrały mistrzynie świata z mistrzyniami olimpijskimi, więc można było spodziewać się dobrego widowiska.

Więcej kibiców sympatyzowało z Amerykankami, które dostały duże oklaski za obronę dwóch setboli pierwszej partii. Przy trzecim górą były już Serbki i wygrały 25:21. Choć w drugim secie pojawił się nawet głośny doping dla drużyny USA, Serbia dalej szła po swoje. Tym razem po ataku niezawodnej Tijany Bosković udało się wykorzystać pierwszego setbola - 25:20.

Ku uciesze większości kibiców Amerykanki w trzecim secie uciekły od stanu 11:10 na 18:10 i wygrały tę partię do 17. Pojawiło się nawet hasło znane z meczów Polski "ostatni, ostatni!" W IV secie wynik wokół remisu mieliśmy do stanu 19:19, ale Serbki odskoczyły na 23:19. To był przełomowy moment. Amerykanki obroniły dwa meczbole (było 24:23), ale przy ataku Bosković były już bezradne.

W czwartek 13.10.2022 r. w holenderskim Apeldoorn odbędzie się drugi półfinał: Włochy - Brazylia (godz. 20). Finał zaplanowano również w tym mieście na 15 października (godz. 20, wcześniej o godz. 16 mecz o 3. miejsce).

12.10.2022 r., Gliwice: Półfinał MŚ siatkarek: Serbia - USA 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:23)

Serbia: Drca, Busa, Aleksić, Bosković, Mihajlović, Stevanović, Pusić (libero) oraz Milenković, Mirković, Bjelica, Popović, Lozo

USA: Poulter, Drews, Washington, Robinson-Cook, Frantti, Ogbogu, Wong-Orantes (libero) oraz Cuttino, Carlini, Bajema, Wilhite, Hentz (libero)