MŚ siatkarzy - Brazylia - Chiny 3:0

Redakcja
MŚ siatkarzy - Brazylia - Chiny 3:0 Arkadiusz Ławrywianiec
Brazylia pokonała w Katowicach Chiny 3:0 (25:14, 25:23, 25:18) w środowym meczu rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy i pozostała liderem grupy F.

Broniący złotego medalu Brazylijczycy w pierwszej rundzie "męczyli" się z innym azjatyckim zespołem Koreą Południową. Wygrali po wyrównanym spotkaniu 3:2. W pozostałych pięciu rozegranych w Spodku stracili łącznie jeszcze tylko jednego seta. Ich trener Bernardo Rezende przestrzegał, iż sposób gry drużyn z Azji jego podopiecznym nie odpowiada.

Dlatego żadnego lekceważenia zamykających tabelę grupy Chińczyków ze strony mistrzów nie było. Wyszli na boisko w najmocniejszym zestawieniu. I w pierwszym secie zdemolowali rywali, pozwalając im na zdobycie zaledwie 14 punktów.

Zmiany w składzie pozwoliły zespołowi chińskiemu nawiązać walkę w drugiej partii. Po obu stronach siatki było sporo błędów, lepsi znów okazali się Brazylijczycy, ponownie ostatni punkt zdobył bardzo dobrze dysponowany w czwartek Lucarelli.

Trzeciego seta Azjaci zaczęli - jak poprzednie dwa - od prowadzenia 1:0. Później musieli się skupić na odrabianiu strat. Bez efektów. Obronili co prawda trzy piłki meczowe, ale rywale mieli zbyt dużą przewagę, by miało to znaczenie.