MŚ siatkarzy – Brazylia - Korea Południowa 3:2 [ZDJĘCIA, CHEERLEADERKI]

Zdjęcia Arkadiusz Ławrywianiec
MŚ siatkarzy – Korea Południowa - Brazylia
MŚ siatkarzy – Korea Południowa - Brazylia Arkadiusz Ławrywianiec
Brazylia pokonała w Katowicach Koreę Południową 3:2 (21:25, 25:13, 25:21, 17:25, 15:13) w ostatnim sobotnim meczu grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy i pozostała liderem grupy z kompletem zwycięstw.

Broniący tytułu Brazylijczycy wcześniej wygrali wszystkie trzy swoje mecze bez straty seta, toteż faworyta sobotniego pojedynku łatwo było wskazać.

W porównaniu w piątkowym meczem z Finlandią (3:0) w wyjściowym składzie "Canarinhos” zaszły trzy zmiany. Pierwszy set miał sensacyjny przebieg. Koreańczycy prowadzili w nim bowiem cały czas i wyraźnie wygrali z mylącymi się często rywalami.

To, co miał do powiedzenia swoim zawodnikom trener Bernardo Rezende, raczej nie było miłe. Ale skuteczne, bo w drugiej części jego drużyna zaczęła grać zdecydowanie lepiej. I bezlitośnie rozbiła Koreańczyków.

Dziesięciominutowa przerwa przed trzecim setem najwyraźniej ożywczo podziałała na zespół Korei, bo znów na boisku było interesująco. Brazylijczycy musieli odrabiać straty i dopiero w końcówce wykazali swoją wyższość.

Nie zniechęciło to Azjatów. Nagradzani przez publiczność oklaskami za ofiarną i skuteczną grę w obronie powiększali przewagę i pozwolili mistrzom świata na ugranie tylko 17 punktów.

Chyba niewielu z 3300 widzów spodziewało się, że zobaczy w tym pojedynku tie–breaka. Koreańczycy nie zamierzali poprzestać na małej niespodziance. Chcieli się postarać o dużą i wygrać. W połowie piątego seta prowadzili 8:6, potem 10:7. Wtedy Brazylijczycy przy zagrywce Raphaela zdobyli pięć kolejnych punktów. Ale końcowy sukces uzyskali dopiero po morderczym finiszu.

We wcześniejszych spotkaniach grupy B Kuba pokonała Tunezję 3:2 (16:25, 25:20, 25:23, 20:25, 15:13), a Niemcy wygrały z Finlandią 3:1 (25:20, 19:25, 26:24, 25:19). PAP

ZOBACZ KONIECZNIE:
GDZIE ZOBACZYĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE? ZOBACZ TUTAJ

Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4