MŚ U-18 Dywizji 1B: Austria - Polska 2:1 ZDJĘCIA Biało-Czerwone o krok od sensacji w Katowicach

Polki przegrały po dogrywce z Austrią 1:2 w MŚ U-18 dywizji 1B
Polki przegrały po dogrywce z Austrią 1:2 w MŚ U-18 dywizji 1B fot. michał chwieduk/polskihokej.eu
W swoim drugim meczu w mistrzostwach świata hokeistek do lat 18 dywizji 1B Polki przegrały z Austrią 1:2. Biało-Czerwone były o włos od sprawienia w Katowicach sensacji, bo jeszcze na półtorej minuty prowadziły ze spadkowiczem z dywizji 1A 1:0. Niestety rywalki najpierw doprowadziły do remisu, a w dogrywce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zobaczcie zdjęcia z meczu Austria - Polska.

MŚ U18 dywizji 1B w hokeju

Mecz zaczął się znakomicie dla Polek, bowiem szybko objęły one prowadzenie. Na ławkę kar powędrowała jedna z Austriaczek i w 5 minucie Iga Schramm w zamieszaniu strzeliła gola dla zespołu trenera Tomasza Kowalczyka wykorzystując liczebną przewagę. Było to pierwsze trafienie Polek w MŚ U-18 dywizji 1B w Katowicach,

Później faworyzowane rywalki ruszyły do ataku chcąc odrobić straty. W III tercji Polki przez minutę grały w trójkę przeciwko piątce Austriaczek. Gdy nasze zawodniczki przetrzymały podwójne osłabienie wydawało się, że nic złego nasze dziewczyny już nie spotka. W przedostatniej minucie trener Austrii mając wznowienie w naszej strefie obronnej wycofał bramkarkę. Rywalki grały w szóstkę przeciwko piątce Polek w polu i już po 5 sek. Lisa Schrofl strzałem z dystansu zaskoczyła naszą bramkarkę Helenę Grzybowską. Do końca spotkania brakowało zaledwie 88 sekund.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Austria - Polska

Austriaczki doprowadziły do dogrywki, ale nie zadowoliły się jednym punktem. W trzeciej minucie dodatkowego czasu gry Lena Daubock zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa rywalek. W sobotę w MŚ U-18 dywizji 1B w Katowicach jest dzień przerwy, a w niedzielę 5 grudnia Polki o godz. 20 zmierzą się z Koreą Południową.