MŚ U-18 Dywizji 1B w hokeju: Polska - Norwegia 0:1 ZDJĘCIA Biało-Czerwone zaczęły mistrzostwa w Katowicach od porażki

W pierwszym meczu mistrzostw świata hokeistek U-18 Dywizji 1B reprezentacja Polski przegrała w Katowicach z Norwegią 0:1. Jedynego gola strzeliła Rebbeka Haukali w 34 minucie spotkania. W piątek o godz. 20 Biało-Czerwone zagrają na Jantorze z Austrią.

Mistrzostwa świata U-18 Dywizji 1B hokeistek

Od porażki rozpoczęły Polki mistrzostwa świata U-18 Dywizji 1B w Katowicach. Biało-Czerwone na Jantrze przegrały z Norwegią 0:1. Skandynawki są jednymi z głównych faworytek do awansu, więc porażka naszej reprezentacji nie jest niespodzianką.

Podopieczne trenera Tomasza Kowalczyka dzielnie walczyły z Norweżkami i długo utrzymywały bezbramkowy rezultat, mimo że rywalki miały przewagę na lodzie. Polkom pomagał doping blisko 300 kibiców, którzy zasiedli na trybunach lodowiska w Katowicach-Janowie, a najlepszą zawodniczką w naszych szeregach była bramkarka Helena Grzybowska grająca na co dzień w słowackim zespole ZHK Poprad.

Decydująca dla losów spotkania okazała się końcówka II tercji. Polki trzy razy wędrowały wówczas na ławkę kar. Przez 35 sekund zmuszone były grać nawet w trójkę przeciwko piątce rywalek. To podwójne osłabienie udało nam się przetrzymać, ale gdy chwilę później 2-minutową karą ukarana została Zuzanna Baran Norweżki już po 26 sekundach przewagi strzeliły gola. Na listę strzelców wpisała się Rebekka Haukali.

W III tercji Polki starały się wyrównać. Kilka okazji miała kapitan naszej kadry Wiktoria Sikorska, a w przedostatniej minucie gdy rywalki grały w osłabieniu trener Kowalczyk wycofał bramkarkę i Biało-Czerwone grały w szóstkę przeciwko czwórce przeciwniczek. Nie zdołały jednak wykorzystać tej przewagi. Z pustą bramką graliśmy już do końcowej syreny, ale wynik ustalony w II tercji nie uległ już mianie i spotkanie zakończyło się wygraną Norwegii 1:0.