MŚ U-20: RPA - Korea Południowa 0:1 [ZDJĘCIA, RELACJA] Stoper Dinama Zagrzeb przesądził o zwycięstwie Koreańczyków w Tychach

MŚ U-20 w Tychach: Korea Południowa wygrała z RPA 1:0
MŚ U-20 w Tychach: Korea Południowa wygrała z RPA 1:0 Lucyna Nenow / Polska Press
MŚ U-20: RPA - Korea Południowa 0:1 ZDJĘCIA, RELACJA Stawką spotkania w Tychach między RPA i Koreą Płd. było trzecie miejsce w grupie F MŚ U-20. Lepsi okazali się Azjaci i to oni zachowali szanse na awans do fazy pucharowej.

Piłkarzom z Afryki i Azji przy-szło rywalizować na Stadionie Miejskim w strugach padającego deszczu. Fatalna pogoda oraz kompletnie nie znani polskim kibicom egzotyczni piłkarze sprawiły, że na trybunach zasiadło w Tychach tylko niespełna 2,7 tysiąca widzów.

Pierwsze skrzypce w grupie F, a może i całym młodzieżowym mundialu grają reprezentacje Argentyny i Portugalii, a RPA oraz Korea Płd. rywalizowały o trzecie miejsce w grupie. Optyczną przewagę posiadali do przerwy Afrykanie, którzy w podstawowej jedenastce mieli Leo Thethaniego. Napastnik młodzieżowej drużyny Ajaksu Amsterdam kilka razy próbował strzelać na bramkę rywali, ale między słupkami Koreańczyków świetnie spisywał się Lee Gwangyeon. Piłkarze z Azji w I połowie ograniczali się do kontr, lecz brakowało im dokładności.

Zobaczcie koniecznie

Po zmianie stron obraz gry kompletnie uległ zmianie i to Koreańczycy ruszyli do natarcia. W całym spotkaniu oddali aż 21 strzałów. Tylko jeden z nich okazał się skuteczny, ale to wystarczyło do zwycięstwa. Obrońca Dinama Zagrzeb Kim Hyunwoo uderzył z 7 m głową lekko, ale precyzyjnie i piłka wtoczyła się do siatki. Wcześniej Jeong Hojin trafił w poprzeczkę.