MŚ U20, Tychy: Ukraina - Panama 4:1. Pierwszy raz w historii ZDJĘCIA, RELACJA

Nie było niespodzianki w tyskim meczu 1/8 mistrzostw świata do lat 20. Ukraina pokonała Panamę i po raz pierwszy w historii zagra w ćwierćfinale tej imprezy.

Do tej pory reprezentacja Ukrainy w mistrzostwach świata do lat 20 wystąpiła co najwyżej w 1/8 - w 2015 roku przegrała w tej fazie w rzutach karnych z Senegalem. Panama z kolei nigdy nawet nie wyszła z grupy, odnosząc w Polsce swoje pierwsze w historii zwycięstwo.

Faworytem był zespół Oleksandra Petrakowa. W bramce Ukraińców stoi Andriej Łunin, który podpisał sześcioletni kontrakt z Realem Madryt, a „Królewscy” wypożyczyli go do Leganes. To on miał być zaporą nie do pokonania między innymi dla Diego Valanty, superrezerwowego, który w fazie grupowej zagrał w sumie 22 minuty, strzelając gole w spotkaniach z Mali oraz z Arabią Saudyjską. To drugie trafienie oznaczało awans Panamczyków.

Pierwszego gola meczu zdoby ł jednak Daniło Sikan, 18-latek grający w Muriapolu, a wynik podwyższył Denis Popow, dla którego był to trzeci gol w czwartym meczu. Tym razem obrońca Dynama Kijów wykorzystał fatalną interwencję bramkarza Emersona Dimasa. Golkiper próbował wypiąstkować pionowo opadającą piłkę nad poprzeczkę, ale trafił dokładnie w nią i Popow już tylko dołożył głowę. W doliczonym czasie pierwszej połowy niezdecydowanie obrońcy wykorzystał raz jeszcze Sikan i wszystko wydawało się jasne.

Po zmianie stron Panamczycy szybko zdobyli jednak gola, który podtrzymał ich nadzieje. Faworyci opanowali jednak sytuację i podkreślili swoją dominację jeszcze jednym golem, wynikającym w dużej mierze z przypadku, ale definitywnie rozstrzygającym rywalizację.

W ćwierćfinale Ukraińcy zmierzą się z Kolumbią.

1/8 mistrzostw świata do lat 20

Ukraina - Panama 4:1 (3:0)
1:0
Daniło Sikan (23), 2:0 Denis Popow (41), 3:0 Daniło Sikan (45+1), 3:1 Ernesto Walker (50), 4:1 Serhij Buletsa (83)