Łukasz Konstanty
Jessie Diggins zdobyła we wtorek pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw świata.
Amerykanka Jessie Diggins zdobyła złoty medal w biegu narciarskim na 10 kilometrów stylem dowolnym podczas odbywających się w Planicy mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Za jej plecami finiszowały Szwedki - Frida Karlsson i Ebba Andersson.

Dla urodzonej w 1991 roku zawodniczki to pierwszy złoty medal mistrzostw świata w karierze.

Jessie Diggins najlepsza na 10 km

Pokonanie trasy zajęło Diggins 23:40,8. Nad najgroźniejszymi rywalkami uzyskała kilkunastosekundową przewagę - Karlsson (srebrna medalistka) do Amerykanki straciła 14 sekund, z kolei Andersson niemal dwadzieścia. Dla Amerykanki to trzeci medal mistrzostw świata, ale pierwsze złoto. Wcześniej, w 2015 i 2017 roku stawała na drugim stopniu podium.

Na podium zabrakło zawodniczek z Norwegii - najlepsza, Anne Kjersti Kalvaa zajęła czwarte miejsce, do medalu zabrakło jej jednak aż 16 sekund.

Najlepsza z Polek, Izabela Marcisz, zajęła 29 pozycję. Nasza zawodniczka pokonała 10 km w czasie gorszym od złotej medalistki o ponad 2 minuty. Pozostałe Biało-Czerwone zajęły dalsze lokaty - Weronika Kaleta uplasowała się na 61. miejscu, a Monika Skinder jedną lokatę niżej.

W środę bieg mężczyzn

Walka o medale w biegach narciarskich potrwa do niedzieli. Oto plan rywalizacji:

• Środa, 1 marca: Bieg na 15 km mężczyzn
  • Czwartek, 2 marca: Bieg sztafetowy kobiet
  • Piątek, 3 marca: Bieg sztafetowy mężczyzn
  • Sobota, 4 marca: Bieg na 30 km kobiet
  • Niedziela, 5 marca: Bieg na 50 km mężczyzn