Mszana wraca do normalności. Ulicami gminy przejechała orkiestra rozrywkowa. Mieszkańcy bawili się przed domami. Było głośno i radośnie

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Ulicami Mszany przejechała Gminna Orkiestra RozrywkowaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ulicami Mszany przejechała Gminna Orkiestra RozrywkowaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UG Mszana
Udostępnij:
To była muzyczna niespodzianka! Ulicami Mszany w powiecie wodzisławskim w otwartym samochodzie przejechała orkiestra rozrywkowa. Mieszkańcy wyszli przed domu i świetnie się bawili. Mszana poprzez 50 wydarzeń przygotowanych na lato chce wrócić do normalności i "zarażać radością". Zobaczcie zdjęcia.

Ulicami Mszany przejechała orkiestra rozrywkowa, mieszkańcy bawili się przed domami

Dawno nie było tak gwarno i radośnie na ulicach Mszany. W niedzielę (6.06) na mieszkańców czekała muzyczna niespodzianka. Ulicami gminy w otwartym samochodzie przejechała Gminna Orkiestra Rozrywkowa. Usłyszeć można było znane i wesołe melodie.

Mieszkańcy skorzystali z okazji. Wyszli przed domy, czasem stojąc, a czasem siedząc na krzesełkach i ławkach, świetnie się bawili. Bili brawo, machali i pozdrawiali orkiestrę. Szerokie uśmiechy mieszkańców i muzyków doskonale wkomponowały się w słoneczną niedzielę.

Mszana chce wrócić do normalności. "Tutaj zarażają radością"

Ponad 50 propozycji dla mieszkańców na lato przygotowała gmina Mszana w ramach gminnego powrotu do normalności pod hasłem "Zarażamy radością".

To m.in. bezpłatne zajęcia m.in. fitness, aerobik i zumba. Porady medyczne podczas imprez plenerowych. Kryta pływalnia za złotówkę. Dodatkowe atrakcje dla seniorów. Wsparcie psychologiczne dla uczniów i rodziców. Kilkanaście imprez kulturalnych i sportowych na świeżym powietrzu.

- Blisko półtoraroczny lockdown każdemu z nas, mniej lub bardziej, dał się we znaki. Ucierpiały dzieci i młodzież, przykuci do komputerów na czas nauki zdalnej, seniorzy zamknęli się z konieczności w czterech ścianach domów, nasza psychika musi się nadal zmagać z wieloma obawami, a ciału przybyło kilogramów. Czas to zmienić i powoli, krok za krokiem, próbować, na ile sytuacja pozwoli, odzyskać dawny optymizm, aktywność i radość - słyszymy w Mszanie.

Poniżej cały program wydarzeń.

I. ODDYCHAMY PEŁNĄ PIERSIĄ

czyli ruch i zabawa najlepszą rekonwalescencją

• Wyciągamy dzieci z sieci – Dzień Dziecka na Polanie Kultury w Połomi – 1 czerwca, godz. 12.00 – 16.00. Impreza plenerowa przygotowana przez GOKiR i OPS. W programie m.in. występ zespołu Garden Folk, Drzewa Dobrych Myśli, kącik malarski i spotkanie z Harrym Potterem.
• Aktywne piątki ze Świetlicą Środowiskową w Połomi – każdy piątek, czerwiec - sierpień, godz. 12.00 – 16.00. W programie: zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu, rozgrywki sportowe na boisku szkolnym, wyjścia na siłownię plenerową, podchody.
• Fitness przed południem – pół godziny aktywności fizycznej (fitness, joga, aerobik) dla każdego. Każdy czwartek, czerwiec-sierpień: *godz. 10.00 - scena plenerowa w Połomi, *godz. 10.45 - boisko sportowe w Gogołowej, *godz. 11.30 - Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie.
• VII Gminny Rajd Rowerowy – 12 czerwca. Zapisy: GOKiR Mszana. Start: plac przed sceną plenerową w Połomi, meta: na boisku w Gogołowej. Dystans 23 km.
• ZUMBA – 15 czerwca, godz. 17.30, Ośrodek Kultury w Mszanie. Pierwsze spotkanie organizacyjne. Zajęcia bezpłatne dla mieszkańców gminy Mszana.
• AEROBIK – 17 czerwca, godz. 17.00, Ośrodek Kultury w Połomi. Pierwsze spotkanie organizacyjne. Zajęcia bezpłatne dla mieszkańców gminy Mszana.
• Zakończenie roku szkolnego na Polanie Kultury w Połomi – 24 czerwca, godz. 12.00 – 17.00. W programie: warsztaty bębniarskie, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Organizator OPS - Świetlica Środowiskowa w Połomi, GOKIR Mszana.
• Za złotówkę na nowy basen – od 1 lipca do 31 sierpnia. W ramach odbudowywania swojej sprawności fizycznej po lockdownie każdy mieszkaniec Gminy Mszana za godzinowe wejście na basen zapłaci tylko 1 zł!
• Chodźcie z nami! - Nordic Walking z instruktorem: * Mszana – Park Aktywnej Rekreacji: 6, 27 lipca, 17 sierpnia, godz. 18.30, * Połomia – scena plenerowa: 13 lipca, 3, 24 sierpnia, godz. 18.30, * Gogołowa – boisko sportowe przy ul. Okrężnej: 20 lipca, 10, 31 sierpnia, godz. 18.30.
• Aqua aerobik z GOS – 1, 8, 15, 22 i 29 lipca oraz 5, 12, 19 i 26 sierpnia. Kryta Pływalnia w Połomi, godz. 19.00. Zajęcia dla mieszkańców Gminy Mszana w cenie 9,00 zł.
• Pluskam się! - Gry i zabawy w wodzie dla najmłodszych – 2 i 16 lipca oraz 6 i 20 sierpnia. Kryta Pływalnia w Połomi, godz. 10.00-12.00.
• Śląski Maraton Rowerowy – 19-20 czerwca. Impreza ogólnopolska. Start i meta w Mszanie. Organizator: Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku "SPAW" i GOKiR Mszana.
• Szosowe Mistrzostwa Śląska Ze Startu Wspólnego oraz III Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Mszana – 20 czerwca. Start o godz. 11.00 przy scenie plenerowej w Połomi. Uczestnikami mistrzostw są zrzeszeni zawodnicy szkółek kolarskich z terenu województwa śląskiego.
• Bezpieczne Granie w Gminie Mszana – turniej piłkarski drużyn młodzieżowych rocznik 2011 i młodsi – 26 czerwca, boisko sportowe w Połomi. Start o godz. 9.00.
• Między Grzywą a Ogonem – Zawody Zaprzęgów Konnych – 11 lipca. Boisko sportowe w Gogołowej. W programie zawody w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi i parokonnymi, maraton kombinowany z przeszkodami; zajęcia z hipoterapii, jazdy konnej i powożenia; gry i zabawy dla najmłodszych.
• Cross Country IPONE Series – lipiec/sierpień. Zawody na torze crossowym na hałdzie w Skrzyszowie. Organizator: Enduro Mszana.
• Nocny extreme – zawody crossowe dla dzieci i dorosłych – koniec sierpnia. Tor crossowy na hałdzie w Skrzyszowie. Organizator: Enduro Mszana.
• Jubileusz 35-lecia klubu sportowego LKS Start Mszana – 18 września. Boisko sportowe w Mszanie. W programie: mecze pokazowe, gry i zabawy dla dzieci.
• Gigantyczny Plac Zabaw – 12 września. Boisko sportowe w Gogołowej. Organizator: GOKiR Mszana. Impreza nie tylko dla dzieci. Największe w Europie tory przeszkód i dmuchane urządzenia do zabawy.

II. MUZYKA DLA MŁODZIKA I STARZIKA

Dobre granie w plenerze

• 6 czerwca – Muzyczna niedziela. Przejazd Orkiestry Rozrywkowej ulicami gminy
• 20 czerwca – WEJŚCIÓWKA DO LATA – organizator GOKiR Mszana
Impreza plenerowa Park w Mszanie, godz. 16.00 - koncerty, animacje i konkursy dla dzieci, panel medyczny – bezpłatne badania dla zainteresowanych.
• 26 czerwca – FESTIWAL KULTURY KRAINY GÓRNEJ ODRY - organizowany przez ośrodki kultury powiatu wodzisławskiego, w tym GOKiR Mszana.
Miejsce Rynek w Wodzisławiu. Występy naszych zespołów: 13.25 – Garden Folk/Kamerton/ 13.45 – Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana/ 15.00 – ADAGIO
• 3 lipca – Muzyczna sobota. Przejazd Orkiestry Rozrywkowej ulicami gminy
• 1 sierpnia – PIKNIK RODZINNY i WYSTAWA PSÓW RASOWYCH. Organizator: GOKiR Mszana. Teren przy scenie plenerowej w Połomi. Godz. 10.00 - początek wystawy, godz. 16.00 - rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego (koncerty, animacje i konkursy dla dzieci, panel medyczny – bezpłatne badania dla zainteresowanych.

Kluby Seniora – zajęcia tematyczne, porady, spotkania przy kawie z udziałem zaproszonych gości (terapeuci, prawnicy, policjanci, strażacy, doradcy ZUS itp.):
* Klub Seniora Mszana – każda środa, godz. 10.00, Ośrodek Kultury w Mszanie
* Klub Seniora Połomia – każdy czwartek, godz. 10.00, Ośrodek Kultury Połomia

Kawiarenka dla Seniora – projekt Ośrodka Pomocy Społecznej (zacznie obowiązywać, gdy obostrzenia co do kawiarenek/restauracji będą zniesione). Partnerzy projektu: Lewiatan Mszana Klapuch, Chata Staropolska i Pizzeria LOLO w Połomi będą otwarci dla seniorów z Gminy Mszana od poniedziałku do piątku - kawa lub herbata za 1 zł.

III. NIE MAM DOŁA, POMAGA MI SZKOŁA

oferta wsparcia psychologicznego i społecznego w placówkach oświatowych

• Wsparcie psychologiczne dla uczniów po edukacji zdalnej – spotkania z psychologiem i pedagogiem, indywidualna praca z dzieckiem. Wszystkie szkoły na terenie Gminy Mszana. Czerwiec.
• Budowanie zespołu klasowego. Trening radzenia sobie z emocjami i wzmacnianie empatii. Warsztaty prowadzone przez psychologa z biura „Infinity” w Wodzisławiu Śl.
SP Mszana, 1 – 10 czerwiec.
• Warsztaty prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego w zakresie reintegracji zespołów klasowych oraz radzenia sobie z emocjami. SP Połomia, czerwiec.
• Warsztaty „Lepsza relacja niż izolacja”, „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami” prowadzone przez specjalistów. SP Gogołowa.
• Apteczka pomocy emocjonalnej: uczniowie – uczniom doradzają, jak radzić sobie z powrotem do szkoły. Uczniowie wrzucają do skrzynki swoje propozycje. Z nich powstanie gazetka dla uczniów. Wszystkie szkoły. Czerwiec.
• „Kolaż naszych potrzeb”- plastyczna forma wyrazu potrzeb, których spełnienia oczekują dzieci i młodzież. Na zakończenie wernisaż prac. Wszystkie szkoły. Czerwiec.
• „Jak nie czytam, jak czytam” – 11 czerwiec 2021 – boisko szkolne przy SP w Mszanie. Wspólne czytanie książek. Organizator SP w Mszanie z Gminną Biblioteką Publiczną w Mszanie.
• „Piękna nasza Połomia” - Konkurs fotograficzno- plastyczny dla dzieci i rodziców pod patronatem Rady Sołeckiej. SP Połomia.
• Wycieczki rowerowe dla uczniów klas VII i VIII „Żelaznym szlakiem”. SP Mszana, czerwiec 2021
• Wycieczki autokarowe do Rud Raciborskich – 7 czerwca – klasy II, 8 czerwca kl. III. SP Mszana
• Bieg na orientację. SP Gogołowa, cały czerwiec. w ramach lekcji wu-efu.

Nie przeocz

Porady psychologiczne (dla dzieci i dorosłych): w każdy poniedziałek w Urzędzie Gminy Mszana i w każdą środę w siedzibie OPS w Połomi, godz. 14.30 - 17.30. Zapisy pod nr tel. 32 472 00 42, 783 570 750.

IV. WAKACJE OD WIRUSA

Zostaw komputer, przyjdź do nas

• Anielskie popołudnia – Świetlica Parafialna w Mszanie zaprasza w każdą środę i piątek po południu na gry i zabawy, wspólne kreatywne spędzanie czasu wolnego.
• 28 czerwca - 2 lipca – Wakacje bez nudy: Zrób z niczego coś fajnego. Warsztaty DIY *(robimy ciekawe ozdoby, kosmetyki domowej roboty). Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 5 lipca – Wyjazd do Opola. W programie zwiedzanie Skansenu Wsi, ZOO, Rynku Starego Miasta oraz Amfiteatru. Zapisy: Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie.
• 5 - 9 lipca – Wakacje bez nudy: Akademia Pana Kleksa. Zabawa w poszukiwanie skarbów, kleksomania, zabawa z piegami). Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 7, 8, 9 lipca – Etno warsztaty dla dzieci na Polanie Kultury w Połomi. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie i OPS - Świetlica Środowiskowa w Połomi.
• 7, 14, 21, 28 lipca (środy) - Odlotowe wakacje w bibliotece. Zajęcia wakacyjne w Filii nr 2 w Gogołowej dla wszystkich dzieci od lat 4 (spotkania z książką, zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy. Godz. 10.00 - 12.00.
• 12 - 16 lipca – Wakacje bez nudy: Sztuka obok nas. Zajęcia plastyczne, malowanie pianą, piasek kinetyczny, witraż, malowanie na mleku. Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 13 lipca – Piknik dla dzieci w Mszanie. Warsztaty pn. „Ogień i woda – dwa żywioły”. Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Organizator: GOKiR Mszana.
• 14 lipca – Rowerowy tor sprawnościowy. Scena plenerowa w Połomi – dla wszystkich miłośników rowerów, możliwość sprawdzenia swoich sił w pokonaniu toru sprawnościowego na czas. Dla najlepszych przewidziane nagrody. Organizator: GOS Mszana.
• 15, 16 lipca – Warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży. Polana Kultury w Połomi. Organizator: GOKiR Mszana i OPS - Świetlica Środowiskowa w Połomi.
• 19 lipca – wycieczka w Beskid Śląski i Żywiecki. Spacery wybranymi szlakami górskimi. Zapisy: GOS Mszana.
• 19 - 23 lipca – Wakacje bez nudy: Sport receptą na szczęście. Rozgrywki sportowe, wyjście na siłownię na świeżym powietrzu, zabawy podwórkowe, fitness dla dzieci. Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 20 lipca – Wakacyjna wycieczka: Płyniemy Kanałem Gliwickim. W programie m.in. zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pławniowicach. Zapisy: GOKiR Mszana.
• 22 lipca – Ekologiczne wariacje w wakacje – piknik dla dzieci. Gogołowa, parking przed Szkołą. Warsztaty recyklingowe, gry i zabawy dla dzieci, animacje, słodki poczęstunek, taniec i dobra zabawa. Organizator: GOKiR Mszana i OPS - Świetlica Środowiskowa w Połomi.
• 26 - 30 lipca – Wakacje bez nudy: Muzyczna karuzela. Zabawy muzyczno- ruchowe, wakacyjne karaoke, malowanie muzyką. Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 31 lipca – wyjazd na kajaki. Zapisy: GOS Mszana.
• 2 - 6 sierpnia – Wakacje bez nudy: Mali badacze. Doświadczenia, sensoplastyka, pokój zagadek. Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 4 sierpnia – Wakacyjna wycieczka: Interaktywne Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w pobliżu Wadowic. Spacer wśród pszczół, wystawa interaktywna, warsztaty, posiłek. Zapisy: GOKiR Mszana.
• 4, 11, 18, 25 sierpnia (środy) - Odlotowe wakacje w bibliotece. Zajęcia wakacyjne w Filii nr 2 w Gogołowej dla wszystkich dzieci od lat 4 (spotkania z książką, zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy. Godz. 10.00 - 12.00.
• 7 sierpnia – Survival na Jurze. Całodzienne zajęcia sportowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W programie m.in. wspinaczka na ostańcach wapiennych, park linowy, zwiedzanie poziomej jaskini, most linowy rozpięty między skałami, zjazdy linowe ze skał, itp. Zapisy: GOS Mszana.
• 9 - 13 sierpnia – Wakacje bez nudy: Świat Teatru. Teatr cieni, warsztaty tworzenia pacynek i kukiełek, Teatr Kamishibai. Świetlica Środowiskowa OPS w Połomi, godz. 9.00 – 13.00.
• 11 sierpnia – Rowerowy tor sprawnościowy. Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie – dla wszystkich miłośników rowerów, możliwość sprawdzenia swoich sił w pokonaniu toru sprawnościowego na czas. Dla najlepszych przewidziane nagrody. Organizator: GOS Mszana.
• 11,12,13 sierpnia – „Warsztaty wokalno-teatralne”. Polana Kultury w Połomi. Organizator GOKiR Mszana.
• 17 sierpnia – ALE BOMBA – doświadczenia chemiczne i fizyczne w plenerze. Spektakularne efekty. Warsztaty na terenie Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Organizator: GOKiR Mszana.
• 24 sierpnia – Wakacyjna wycieczka do Wrocławia. Zapisy: GOKiR Mszana.
• 28 sierpnia – Wyjazd na kajaki. Zapisy: GOS Mszana.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nowy francuski rząd bez wotum zaufania?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie