Mundial 2014. Brazylia - Kolumbia 2:1 [ZDJĘCIA + RELACJA] Brazylia w półfinale!

Michał Nowak
Brazylia - Kolumbia LIVE + TRANSMISJA + RELACJA Kolumbijczycy odpadają z walki o mistrzostwo świata, po pierwszym przegranym meczu na tym mundialu. Los Cafeteros pamiętali, żeby upilnować Neymara, ale nie przewidzieli, że pogrąży ich duet brazylijskich stoperów. Canarinhos zwyciężyli 2:1, a w półfinale zmierzą się z Niemcami.

MUNDIAL 2014

Nastroje brazylijskich kibiców nie były przed tym meczem najlepsze, ale jak się okazało, obawy nie były potrzebne. Kolumbijczycy chyba poczuli się zbyt pewnie po wcześniej wygranych spotkaniach i nie docenili swoich dzisiejszych rywali.

Brazylijczycy przystąpili do tego pojedynku tak, jakby od pierwszych minut musieli odrabiać straty. Canarinhos grali wysokim pressingiem, rzadko kiedy wychodząc poza połowę rywali. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie Neymar dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, dobiegł do niej Thiago Silva i uderzył nogą na bliższy słupek, dzięki czemu gospodarze wyszli na prowadzenie. Po tej akcji obraz gry się nie zmienił i Canarinhos dalej prowadzili szarże na bramkę Davida Ospiny. Doskonale spisywał się w atakach skrzydłem Hulk, który zdaje się rozkręcać z każdym kolejnym meczem. Swoją szansę na gola miał również Paulinho, gdy w 25 minucie z łatwością przedarł się pod pole karne rywali, ale upadł na murawę zanim zdążył oddać strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Tymczasem, Kolumbijczycy w niczym nie przypominali kolektywu, jaki widzieliśmy w poprzednich spotkaniach. Kompletnie niewidoczni Rodriguez i Cuadrado to tylko wierzchołek góry lodowej. Gra Los Cafeteros sprowadzała się do niecelnych dośrodkowań i podań prostopadłych bez adresata. Nawet wykonywanie rzutów wolnych podopiecznym Jose Pekermana kompletnie nie wychodziło. Choć w drugiej połowie Brazylijczycy nie grali już tak ofensywnie, to świetnie sprawdzali się w obronie, przecinając kluczowe podania Kolumbijczyków. Na dodatek, w 69 minucie David Luiz popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, które zamienił na drugiego gola. Luiz uderzył sprzed pola karnego, piłka przeleciała nad murem i wylądowała pod poprzeczką.

Wydawało się, że przy stanie 2:0 wynik meczu będzie przesądzony, ale Kolumbijczycy zdołali strzelić bramkę kontaktową. Julio Cesar sfaulował Carlosa Baccę podczas interwencji w polu karnym. Sędzia ukarał golkipera żółtą kartką, a karnego w 80 minucie zamienił na bramkę James Rodriguez. Po tym strzale nastąpiło przebudzenie w szeregach Los Cafeteros, którzy zaczęli prezentować wreszcie grę podobną do tej z poprzednich meczów. Czasu jednak nie starczyło, żeby doprowadzić choćby do wyrównania.

Brazylijczycy pokazali, że nie bez kozery wielu obserwatorów typuje ich na zwycięzców mundialu. Chociaż wszystkie wcześniejsze mecze Kolumbijczycy wygrywali, w tym spotkaniu okazali się bezradni. Ale kolumbijski związek piłkarski już zapowiedział, że Pekerman może być spokojny o swoją posadę. Natomiast Brazylię czeka kolejny trudny sprawdzian, czyli mecz z Niemcami w półfinale.
AKTUALIZACJA: BRAZYLIA - KOLUMBIA 2:1 KONIEC MECZU:

Brazylia w półfinale!

AKTUALIZACJA: BRAZYLIA - KOLUMBIA 2:1:

80′ James Rodriguez - karny

JAMEEEESS I GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Julio Cesar w jednym rogu, piłka w drugim! Kolumbia wraca do gry!

AKTUALIZACJA: BRAZYLIA - KOLUMBIA 2:0:

69′ David Luiz

Niesamowite uderzenie z rzutu wolnego obrońcy PSG!!! Nie dał rady Ospina!!! Przepiękny gol i 2:0 dla Brazylii!!!

AKTUALIZACJA: BRAZYLIA - KOLUMBIA 1:0 PO 1. POŁOWIE:

AKTUALIZACJA: BRAZYLIA - KOLUMBIA 1:0:

7′ Thiago Silva

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Neymara, minęło się z piłką kilku zawodników i na drugim słupku Thiago Silva nogą pakuje piłkę do siatki! Wypisz, wymaluj, akcja bramkowa z meczu z Chile i 1:0 dla Brazylii!

KLIKNIJ I ZAPLANUJ CZAS:
Mundial 2014: Ćwierćfinały mistrzostw świata w Brazylii [PROGRAM, TRANSMISJE TV] Pary 1/4 finału

Mecz Brazylia - Kolumbia LIVE:

Brazylijczycy w meczach grupowych i spotkaniu 1/8 finału odnotowali dwa zwycięstwa i dwa remisy (bilans bramek 8-3). Kolumbijczycy natomiast wygrali wszystkie cztery spotkania i mają świetny bilans 11-2. Gospodarze turnieju zaszli daleko, ale nadal nie zachwycają swoją grą. W meczu 1/8 finału wywalczyli awans po rzutach karnych z Chile, które przy odrobinie szczęścia, mogło zakończyć ten mecz tuż przed końcem dogrywki (Mauricio Pinilla uderzył w poprzeczkę).

ZOBACZ KONIECZNIE:
MECZE FRANCJA - NIEMCY I BRAZYLIA KOLUMBIA LIVE + TRANSMISJA

Brazylijczycy mają w swojej drużynie Neymara, ale w kadrze Jose Pekermana gra obecnie najlepszy duet tego mundialu - James Rodriguez i Juan Cuadrado. Ten pierwszy zdobył już pięć bramek, a drugi ma na koncie dwa gole i cztery asysty. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że defensywa Canarinhos nie spisuje się wzorowo, podopieczni Luiza Felipe Scolariego mogą mieć nie lada problemy z groźną Kolumbią.

U gospodarzy nie zobaczymy Luiza Gustavo, który pauzuje za nadmiar kartek. Mecz w Fortalezie sędziował będzie Hiszpan Carlos Velasco Carballo.

Mundial 2014. Transmisja spotkania Brazylia-Kolumbia o godz. 22 na TVP1, TVP Sport i sport.tvp.pl.