Mundial 2018. Gol w ostatniej akcji meczu! Saudyjczycy pokonali Egipt

krk
Saudyjczycy rzutem na taśmę pokonali Egipt
Saudyjczycy rzutem na taśmę pokonali Egipt East News
Mundial 2018. Arabia Saudyjska zajęła trzecie miejsce w grupie A. Saudyjczycy niespodziewanie wygrali z Egiptem 2:1, zwycięską bramkę zdobywając w ostatniej akcji meczu! Wcześniej 46-letni egipski golkiper Essam El Haddary, najstarszy zawodnik w historii mistrzostw, obronił rzut karny. Reprezentacja Egiptu pierwszy po 28 latach mundial zakończyła z kompletem porażek.

Spotkanie o trzecie miejsce w grupie A dostarczyło nadspodziewanie dużo emocji. Egipcjanie od samego początku nastawili się głównie na grę z kontrataków. Pierwsza bramka padła w 22. minucie. Abdallah Said zagrał długą piłkę pomiędzy obrońców do Mohameda Salaha, a egipski snajper popisał się precyzyjnym lobem. Kilka chwil później gwiazdor "Faraonów" fatalnie pomylił się w stuprocentowej sytuacji. Mając przed sobą tylko saudyjskiego golkipera chybił celu. Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia miał także Mahmoud Trezeguet.

Raz jeszcze sprawdziło się powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tuż przed przerwą arbiter podyktował dla Saudyjczyków dwa rzuty karne! Z pierwszą próbą poradził sobie 45-letni Essam El-Hadary, znakomicie parując piłkę na poprzeczkę. Wobec drugiej próby Saudyjczyków z jedenastu metrów egipski bramkarz nie miał już nic do powiedzenia.

W drugiej połowie drużyna Juana Antonio Pizziego dominowała na boisku. Prowadziła grę i stworzyła pod bramką El Hadaryego kilka groźnych sytuacji. Za swój wysiłek została nagrodzona w ostatniej akcji meczu. Po podaniu Abdullaha Otayfa tuż przy słupku uderzył Salem Al-Dawsari i zapewnił Saudyjczykom komplet punktów.

Piłkarz meczu: Salman Al Faraj
Atrakcyjność meczu: 5/10

W 41. minucie Fahad Al-Muwallad nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Essam El Haddary).

MŚ 2018 w GOL24
**Więcej o

MŚ 2018 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

**

Materiał oryginalny: Mundial 2018. Gol w ostatniej akcji meczu! Saudyjczycy pokonali Egipt - Gol24