etc
Rosja - Chorwacja 2:2, 3:4 k.
Rosja - Chorwacja 2:2, 3:4 k. TVP Sport
Mundial 2018: Rosja - Chorwacja BRAMKI, WYNIK. Doskonałe emocje w ostatnim meczu ćwierćfinałowym. Dopiero po konkursie rzutów karnych Chorwacja wywalczyła awans. Bilety do półfinału "załatwił" bramkarz i koledzy z pola, którzy stanęli na wysokości zadanie. Gospodarze, choć dzielnie próbowali dotrzymać kroki, kończą zatem pośród ośmiu najlepszych ekip. Rosja Chorwacja zobacz skrót!

SKRÓT MECZU: Rosja - Chorwacja BRAMKI, WYNIK. Czeryszew znowu to zrobił
Mecz Rosji z Chorwacją zapowiadał się na najbardziej zacięty pojedynek w 1/4 finałów mundialu. Delikatnym faworytem wydawali się być Chorwaci, jednak nieobliczalni w tym turnieju gospodarze nie zamierzali dać za wygraną, co starali się udowodnić już od pierwszych minut. Sborną na prowadzenie wyprowadził Denis Czeryszew, zdobywając przepiękną bramkę uderzeniem zza pola karnego. Piłka wyraźnie zaskoczyła bramkarza reprezentacji Chorwacji, kończąc swój lot tuż przy słupku, wprowadzając większość widzów na stadionie w Soczi w stan ekstazy.

Mundial 2018. Rosja – Chorwacja 0:1: gol Denisa Czeryszewa

Chorwacja odpowiedziała trafieniem Andreja Kramaricia po wielkim zamieszaniu w polu karnym reprezentacji Rosji. Piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Mario Mandżukicia, który celnym dośrodkowaniem z lewej strony boiska obsłużył Kramaricia, ten mocną główką trafił do bramki z dosłownie kilku metrów i wyrównał stan spotkania. Po kilku minutach arbiter zakończył pierwszą, niezwykle wyrównaną połowę. Po 45 minutach nie narzekaliśmy na brak emocji, a sprawa awansu wciąż była otwarta – żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi w pierwszych trzech kwadransach.

Mundial 2018. Rosja – Chorwacja 1:1: gol Andreja Kramaricia

SKRÓT MECZU: Rosja - Chorwacja BRAMKI, WYNIK. Wysokie tempo dało się we znaki
W pierwszym kwadransie drugiej połowy przed najlepszą szansą stanął Ivan Perisić. Chorwat przyjął piłkę kilka metrów od bramki Rosjan, uderzył po ziemi, a piłka odbiła się od słupka i opuściła plac gry. Pomocnik miał wręcz obowiązek wykorzystać tak dogodną sytuację strzelecką.

Dalsza część drugiej połowy nie wyglądała efektownie. Ataki obu zespołów były bardzo bezproduktywne, nieco częściej przy piłce utrzymywali się Chorwaci, natomiast Rosjanie starali się kontrować zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia. Ważnym wydarzeniem był uraz Danijela Subasicia w końcówce drugiej części gry, bramkarz z Chorwacji nie poprosił jednak o zmianę w regulaminowym czasie gry. Wszystko wskazywało na to, że wobec tak wyrównanej gry i braku jakichkolwiek rozstrzygnięć obie drużyny po raz drugi z rzędu będą zmuszone grać o awans przez 120 minut. Tak też się stało. Po 90 minutach trudno było powiedzieć, który z zespołów bardziej zasłużył na awans do strefy medalowej mistrzostw świata, na ostateczne rozstrzygnięcie przyszło nam jeszcze trochę poczekać.

SKRÓT MECZU: Rosja - Chorwacja BRAMKI, WYNIK. Zadecydowały dopiero rzuty karne!
Zaledwie dziesięć minut czekaliśmy na bramkę. Dośrodkowanie Luki Modricia z rzutu rożnego na bramkę zamienił Domagoj Vida. Obrońca oddał mocny strzał głową kilka metrów od bramki, futbolówka odbiła się jeszcze od Verdana Corluki, jednak trafienie zapisano środkowemu obrońcy Besiktasu. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. Na nieco ponad pięć minut przed końcem dogrywki Mario Fernandes wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i kolejnym strzałem głową w dogrywce zaskoczył bramkarza. Asystentem przy bramce był Alan Dżagojew, wprowadzony na boisko parę chwil wcześniej. Zanosiło się na kolejne rzuty karne podczas tego turnieju. Ostatecznie 120 minut spotkania nie przyniosło rozstrzygnięcia i wszystko musiało zakończyć się kolejną serią jedenastek.

Mundial 2018. Rosja – Chorwacja 1:2: gol Domagoja Vidy

Strzelanie rozpoczęli Rosjanie. Pierwszej jedenastki nie wykorzystał Fiodor Smołow, który uderzył zbyt lekko - Danijel Subasić zdążył interweniować. Na kolejną wpadkę nie musieliśmy długo czekać, bo w drugiej serii pomylił się Mateo Kovacić, w wyniku czego seria wyrównała się. Kolejne pudło zaliczył Mario Fernandes - strzelec gola w dogrywce uderzył obok słupka. Żaden z pozostałych zawodników nie pomylił się. Chorwacja po karnych pokonała Rosję 4:3. Gospodarze turnieju żegnają się z mundialem, natomiast Chorwaci zmierzą się z Anglią w półfinale.

Mundial 2018. Rosja – Chorwacja 2:2: gol Mario Fernandesa

Skrót meczu: Rosja - Chorwacja BRAMKI, WIDEO
Mundial 2018. Rosja – Chorwacja: seria rzutów karnych

Mundial 2018. Rosja – Chorwacja: decydujący karny Rakiticia

Rosja Chorwacja WYNIK

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Rosja – Chorwacja 2:2, 3:4 k. [BRAMKI, WYNIK, RZUTY KARNE] - Gol24