Mundial 2022. Brazylijskie media o Viniciusie w meczu z Koreą: Galowy występ

Piotr Rutkowski
Vinicius Junior był jedną z najjaśniejszych postaci "Canarinhos" w meczu przeciwko Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze EPA/PAP
Brazylia w kapitalnym stylu pokonała w poniedziałek Koreę Południową 4:1. Brazylijskie media wyróżniły szczególnie grę Viniciusa, ale także Alissona czy Thiago Silvy. Zobacz noty!

Noty brazylijskich mediów za mecz z Koreą Południową:

1. Veja

• Alisson - 8

- W pierwszej połowie dobrze wybronił uderzenie zza poza karnego, a w drugiej wygrał pojedynek jeden na jeden z Sonem. Koreański gol bez błędu, kopnięcie nie do powstrzymania - tłumaczą dziennikarze.

• Vinicius Junior - 9

- Najlepszy w grze. Piękna asysta przy bramce Paquety. Z każdym meczem rozluźnia się i staje się jednym z bohaterów Brazylii na mundialu - wyjaśniają dziennikarze.

• Éder Militão - 6.5

- Kontynuuje praktycznie perfekcyjny mundial. Zmęczony „tylko” obroną, asystował także przy pięknej bramce Richarlisona w pierwszej połowie - tłumaczą dziennikarze.

• Vinicius Junior - 8

- Galowy występ w pierwszym meczu pucharowym w jego karierze. Strzelał, asystował i dryblował. Był w centrum uwagi nawet z Neymarem na boisku - wyjaśniają dziennikarze.

Rezerwowi:

• Dani Alves - 6.5
  • Bremer - 6
  • Gabriel Martinelli - 6
  • Weverton - 6.5

W ćwierćfinale "Canarinhos" zmierzą się z reprezentacją Chorwacji, która pokonała Japonię dopiero w rzutach karnych. Mecz rozpocznie się w piątek o 16:00.