Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Murapol nie daje się epidemii. W pierwszym półroczu 2020 sprzedał 1500 mieszkań, a 1100 klientów otrzymało klucze do swoich M

OPRAC.:
Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Osiedle Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Osiedle Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE ARC
Firma deweloperska Murapol podsumowała pierwsze półrocze 2020 roku. Mimo epidemii koronawirusa, Grupa Murapol zakończyła pierwsze sześć miesięcy 2020 roku z niezłym wynikiem: ponad 1,5 tys. sprzedanych mieszkań i blisko 1,1 tys. przekazanych klientom kluczy do lokali mieszkalnych.

W pierwszym półroczu 2020 roku Murapol podpisał 1 526 umów dotyczących sprzedaży mieszkań, wobec 1 696 w analogicznym okresie 2019 roku. W tym okresie deweloper przekazał klientom klucze do 1 089 lokali, a także wprowadził do oferty 1 119 mieszkań w 7 inwestycjach na terenie 6 miast.

Sprzedaż mieszkań

W okresie od stycznia do czerwca 2020 r. Grupa Murapol podpisała 1 526 umów dotyczących sprzedaży mieszkań, z czego 899 w drugim kwartale 2020. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2019 roku spółka zawarła 1 696 umów dotyczących sprzedaży lokali mieszkalnych.

Największym zainteresowaniem mieszkania Murapolu cieszyły się w Krakowie i Wieliczce, a także w Katowicach, gdzie nabywców znalazły kolejno 316 i 252 lokale.

Musisz to wiedzieć

Znaczącą liczbę umów dotyczących sprzedaży lokali spółka podpisała także w Gdyni – 197, Łodzi – 190, Poznaniu – 143 i Wrocławiu - 89. Ponad 70 umów zawartych zostało także w Toruniu i Gliwicach, odpowiednio – 74 i 73.

Przekazania mieszkań

W pierwszym półroczu 2020 r. Murapol przekazał klucze do 1 089 lokali mieszkalnych, wobec 1 213 oddanych właścicielom w analogicznym okresie w 2019 roku.

Najwięcej kluczy do mieszkań zostało przekazanych klientom w:

 • Katowicach – 338,
 • Krakowie – 190,
 • Tychach – 120,
 • Toruniu – 112,
 • Wrocławiu - 80,
 • Warszawie - 76,
 • Mikołowie - 59.

Nowe mieszkania w ofercie

Od stycznia do końca czerwca Murapol zaoferował klientom 1 119 nowych mieszkań, w ramach #Projekt1000. Wprowadzone do sprzedaży lokale powstają w 7 projektach na terenie 6 miast:

 • Warszawy,
 • Gdyni,
 • Łodzi,
 • Gliwic,
 • Siewierza,
 • Mikołowa.

Zobacz koniecznie

Wszystkie będą wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami oraz opcję rozwiązań smart home umożliwiających zdalne sterowanie mediami.

Mieszkania w budowie

Na dzień 30 czerwca 2020 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 5 727 lokali o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 244 tys. mkw., powstających w 46 budynkach, w ramach 17 projektów na terenie 10 miast.

Największy udział w portfelu budowanych inwestycji ma Kraków z Wieliczką, gdzie powstaje 959 lokali, dalej plasują się Łódź i Warszawa z kolejno 918 i 886 mieszkaniami w budowie, a 761, 632 i 581 lokali realizowanych jest odpowiednio we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

Drugi kwartał bieżącego roku, tak w branży deweloperskiej, jak i w każdej innej był zdominowany przez sytuację epidemiologiczną i konieczność dostosowania się do nowej rzeczywistości, aby nie tylko utrzymać ciągłość działalności, ale i wypracować wyniki na akceptowalnym poziomie. Jako Grupa Murapol jesteśmy zadowoleni zarówno ze sprzedaży jak i przekazań zrealizowanych w tym okresie oraz w całym pierwszym półroczu – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA

- Intensywne działania marketingowe i sprzedażowe skutecznie stymulowały zainteresowanie naszą ofertą wśród klientów zarówno kupujących mieszkania na własne potrzeby, jak i traktujących je jako produkty inwestycyjne. To właśnie do tej drugiej grupy nabywców adresowaliśmy kampanię, w której podkreślaliśmy atrakcyjność inwestycyjną lokali mieszkalnych i ich przewagę wobec lokat bankowych czy obligacji. W kolejnych miesiącach będziemy kontynuować wytężoną pracę bazując na zdobytym w ostatnim czasie doświadczeniu w działalności w warunkach COVID-19 – dodaje Nikodem Iskra.

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera