Mysłowiccy urzędnicy pracują w sześciu budynkach. Wkrótce jednak to ma się zmienić. Wszyscy, którzy związani są z mysłowickim urzędem będą pracować w jednym miejscu. Ogłoszono bowiem przetarg, który wyłoni wykonawcę gruntownego remontu kamienicy po byłej szkole handlowej przy ulicy Plac Wolności 5. Budynek ten ma zostać przekształcony na potrzeby urzędu.
Urzędnicy z Mysłowic pracują w budynkach przy ul. Powstańców 1, Strumieńskiego 5, Strażacka 7, Plac Wolności 4, Plac Wolności 2 i Plac Wolności 1. Z czego budynki przy Placu Wolności 1, 2 i 4 należą do prywatnych właścicieli. Z tym związany były dodatkowe opłaty. Na wynajem pomieszczeń w prywatnych budynkach miasto wydaje około 800 tysięcy złotych rocznie. Przeniesienie urzędników ma pozwolić na oszczędności w kwocie ponad pół miliona złotych rocznie, które do tej pory przeznaczone były na dzierżawę. Budynek po dawnej szkole handlowej jest własnością miasta.
- Adaptacja tego budynku na miejski urząd pozwoli na oszczędności wynikające z opłat za wynajem innych budynków. Centralizacja magistratu ułatwi także klientom załatwianie różnych spraw - tłumaczy Anna Górny z biura prasowego mysłowickiego magistratu.
Zanim jednak urzędnicy przeniosą się do nowego budynku, to ten musi przejść gruntowny remont.
- Budynek zostanie gruntownie wyremontowany zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Przetarg przewiduje również budowę windy oraz montaż monitoringu. Wszystkie pomieszczenia będą zajęte na potrzeby urzędu - dodaje Anna Górny.
Nie ma jednak jeszcze szczegółowych informacji, które dokładnie pomieszczenia zajmą poszczególne wydziały urzędu miasta. Wiadomo jednak, że aula z witrażami zaadaptowana zostanie na potrzeby sali sesyjnej mysłowickiej rady. Pewne jednak jest to, że prace remontowe zgodnie z przetargiem mają zostać wykonane do końca listopada przyszłego roku. Do tego czasu mają zostać zainstalowane urządzenia grzewcze, zrobiona ma też zostać izolacja, wentylacja, czy klimatyzacja.
Sam budynek ma cztery kondygnacje, a także poddasze i piwnicę. Łącznie budynek ma ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych i swoim kształtem przypomina literę „L”.
- Prace remontowe obejmą także renowację zabytkowej elewacji z cegły oraz drewnianych drzwi wejściowych, okien i drzwi wewnątrz budynku - wymienia Anna Górny.
Budynek po „Handlówce”, czyli Zespole Szkół Handlowych nr 3 użytkowany był do końca 2010 roku. Szkoła jednak, ze względu na pogarszające się warunku w budynku, została przeniesiona do nowego obiektu w dzielnicy Bończyk. Od tego czasu ponad 100-letnia kamienica była opustoszała.
*Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
*Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
*Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?