Myszków: Siłacze w mundurach walczyli o mistrzostwo [WIDEO, ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji i Służb Mundurowych w Armwrestlingu, Myszków 2014. Krzysztof Suliga
Pracownicy służb mundurowych województwa śląskiego rywalizowali w Myszkowie w zawodach w siłowaniu na rękę. Mistrzostwa służb mundurowych odbyły się w Polsce po raz pierwszy.

/wideo: X-News/

Pomysłodawcą I Wojewódzkich Mistrzostw Policji i Służb Mundurowych w armwrestlingu jest Dariusz Muszczak, myszkowianin i zarazem wicemistrz świata w siłowaniu na lewą rękę. Od ubiegłego roku jest on funkcjonariuszem myszkowskiej policji.

Oprócz policjantów w mistrzostwach pod patronatem Komendanta Śląskiej Policji rywalizowali także strażnicy miejscy, strażacy, wojskowi a nawet górnik. W sumie siłowało się 25 mężczyzn i 3 kobiety.

Rywalizacja, z przerwą na posiłek i odpoczynek między eliminacjami i finałami, trwała około pięciu godzin.
W kategorii powyżej 90 kg bezkonkurencyjny był JakubJabłoński z Jednostki Wojskowej w Tarnowskich Górach, który w finale pokonał Dawida Adamczyka (Policja Katowice). Trzeci był Gabriel Woźniak z KMP Gliwice.

W kat. do 90 kg wygrał Piotr Dadan z OSP Jaworzno, nie dając w finale szans Krzysztofowi Korczakowi, górnikowi z Piekar Śląskich. Trzecie miejsce zajął Mariusz Zięcina ze Straży Miejskiej w Tychach.

Wśród pań bezkonkurencyjna byłą Małgorzata Szewczyk (KMPTychy) pokonując w finale Ewę Pachurkę (JWTarnowskie Góry). Trzecie miejsce zajęła Wiola Gurtatowska ze Straży Miejskiej w Tychach.

Po walkach w ramach mistrzostw, odbył się pięciorundowy pojedynek pomiędzy Dariuszem Muszczakiem i Mariuszem Grochowskim, 11-krotnym mistrzem Polski. Muszczak wygrał ten pasjonujący pojedynek 3:2.