Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Na barana" to kooperacyjna gra dla całej rodziny. Cel jest jeden!

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
"Na barana" to kooperacyjna gra dla całej rodziny. Cel jest jeden!
"Na barana" to kooperacyjna gra dla całej rodziny. Cel jest jeden! PC
Zbliżają się długie jesienne wieczory, podczas których gry planszowe stają się nieodzownym punktem dnia. Ta wiekowa rozrywka wciąż ma się dobrze i zyskuje kolejnych miłośników. Tym razem prezentujemy grę "Na barana", w którą mogą już grać nawet trzylatki.

Gra planszowa "Na barana" stawia nie na rywalizację między graczami, ale na współprace między nimi. Jakie są jej zasady? Czteroosobowa rodzina wybiera się na dwór/pole, by pobawić się piłką, latawcem, samolotem i balonikiem. Niestety pogoda płata im figla i wiatr porywa wszystkie zabawki, które ostatecznie lądują na drzewie. Cała zabawa polega na tym, by w określonej liczbie ruchów (nim zajdzie słońce) wspiąć się po zabawki. Gracze za pomocą czterech pionków odpowiadających dwojgu rodzicom i dwojgu rodzeństwa mają za zadanie stanąć "na barana" tworząc wieżę i zdjąć poszczególne zabawki. O tym, kto wykonuje ruch, decyduje dołączona do gry tarcza z obrotową strzałką.

Zasady gry są dość proste i nawet najmłodsi bez trudu je przyswoją. Na dodatek rozgrywka polega na współpracy, więc mali gracze zyskują pomoc w postaci swoich rodziców, którzy mogą podpowiadać, jaki ruch w danej sytuacji wykonać. Wszyscy mają jeden cel - ściągnąć jak najszybciej 4 zabawki z drzewa.

Świetna zabawa

Grając w "Na barana" z trzylatkiem bawiliśmy się świetnie. Jeden z nas kręcił strzałką, drugi przesuwał pionki, a dochodząca do gry mama, ustawiała je na barana.

Większość elementów gry jest wykonanych z naturalnych surowców - tektury i drewna. Gra jest bardzo kolorowa, a przede wszystkim przestrzenna, co bardzo podoba się dzieciom. Jedynym mankamentem, którego się dopatrzyliśmy, to zbyt łatwo spadające z drzew tekturowe żetony zabawek. Wystarczy szturchnięcie planszy i spadają. Trzeba znaleźć sposób na ich dobre zamocowanie, ale nie przeszkadza to nikomu w radosnej zabawie.

W grze występuje też dodatek „Ogród zwierzątek” oraz trzy opcjonalne warianty rozgrywki. Każdy z nich wprowadza kolejny element trudności dla graczy, co pozwala dostosować grę do odpowiedniego wieku uczestników.

Autorami gry są niderlandzcy wydawcy i twórcy gier - Steven Michiel Rijsdijk i Anne Mijke van Harten.

  • Liczba graczy: 2-6
  • Wiek: 3+
  • Czas gry: 15 minut
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera